Gigantyczny SUV od KIA – Telluride

Rynek USA od zawsze uwielbiał ogromne samochody. Szerokie drogi i ogromne odległości sprzyjają wielogodzinnym i wielokilometrowym podróżom. Poznajcie nowy produkt koreańskiego producenta!

Nas, Europejczyków, ten ośmioosobowy samochód może lekko przerażać. Ponad 5 metrów długości i prześwit ponad 20 centymetrów może zapowiadać nie tylko komfortowe warunki podróży, ale też możliwości terenowe.

Chociaż napęd 4×4 jest tylko opcjonalny (dołączana oś w zależności od trybu może mieć proporcję od 80:20 do 65:35 z przewagą przedniej osi) zapewne większość sprzedanych egzemplarzy będzie go posiadać. Pod maskę trafi 3,8-litrowy silnik V6 o mocy 291 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym 355 NM. W standardzie auto otrzyma ośmiobiegowy automat i pneumatyczne zawieszenie z tyłu.

2019 01 17 12 19 06 Kia Telluride Gigantyczny SUV od KIA   Telluride

Jako, że auto ma konkurować z wielkimi SUVami typu Range Rover, Audi lub BMW na pokładzie KIA znalazło się świetne audio od Harman Kardon, szereg systemów bezpieczeństwa oraz doskonałe materiały. Oczywiście w samochodzie nie braknie też miejsca, ponieważ przepastne wnętrze z osobnymi fotelami wygodnie ugości nawet 8 osób.

Auto zaprezentowano na odbywającym się salonie samochodowym w Detroit. Nie trafi ono do Europy, ale dzięki jednej grupie Kia-Hyundai na rynku USA znajdziemy też bliźniaczy model – Hyundai Palisade

2019 01 17 12 18 52 Kia Telluride Gigantyczny SUV od KIA   Telluride

Czy w tym tyle też widzicie Volvo XC90 ?

Konrad Stopa
fot. Kia

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: