[Genewa 2015] Szybka i zwinna Corsa OPC

Małe, ale mocne samochody zawsze podnoszą moje ciśnienie. Dlatego nie mogę obojętnie przejść obok Opla Corsy OPC, której nowa wersja została właśnie zaprezentowana. Pod maską kryje aż 207 KM! 

Auto wygląda bardzo zadziornie i sportowo. Nie ma jak pomylić tej wersji z opcją cywilną. Wystarczy spojrzeć na dodatkowy pakiet kilku spojlerów, zmodyfikowane błotniki oraz specjalny niebieski lakier.

 

0003UBEDU8LBRXGH C0 F3

 

Istotne zmiany widać jednak w technicznej specyfikacji Corsy OPC. Z 1,6-litrowego silnika Turbo Ecotec wyciągnięto 207 KM oraz 245 NM maksymalnego momentu obrotowego. Co ważne maksymalna moc dostępna jest od 1900 NM, aż do 5800 NM. Przekłada się to na osiągi rzędu 6,8 sekundy do pierwszej setki oraz prędkość maksymalną równą 230 km/h.

Ulepszono również układ kierowniczy, hamulce, a całe auto obniżono o 1 cm. Wersja OPC posiada również kilka trybów sytemu ESP i kontroli trakcji z możliwością kompletnej dezaktywacji!

 

0003UBEG8Q38TI55 C0 F3

 

Cena? Oczywiście nieznana, aczkolwiek producent zdradził, że auto powinno spalać około 7,5 litra na 100 km/h. Jeśli będzie to prawdą to wielki szacun i nic tylko jeździć.

Debiut auta w Genewie już za miesiąc.

Konrad Stopa

Fot: Opel

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: