[Genewa 2015] Rolls-Royce Phantom Serenity – spokój przede wszystkim

To chyba najspokojniejszy Rolls-Royce w historii. Jednocześnie też Phantom Serenity jest najsowiciej wyposażonym samochodem na świecie. Dlaczego?

Tylko wyobraźcie sobie, że siedzicie w limuzynie, w której ścianki wyłożono chińskim jedwabiem, udekorowanym przez artystów, drewniane wykończenie pochodzi z wiśni i bambusa, a karoserię pokryto najdroższym na świcie lakierem (z dodatkiem m. in. masy perłowej).

Naturalnie też cena nie jest znana, a wedle standardów Rolls-Royce-a tych, którzy pytają, po prostu na niego nie stać. Całość wymagała poświęcenia co najmniej 600 godzin pracy nad tapicerką i 12 godzin samego polerowania.

 

2015 Rolls Royce Phantom Serenity [Genewa 2015] Rolls Royce Phantom Serenity   spokój przede wszystkim

 

Motywy kwitnących kwiatów znajdziecie niemal wszędzie – z boku pojazdu, podłokietnikach drzwi, podsufitce, słupkach. To samo można powiedzieć o obecności skórzanej tapicerki – tą pokryto nawet bagażnik.

Zagraniczne media już z miejsca określiły tego Phantoma tymi słowami: „To nie jest kolejna limuzyna, to pałac i cesarstwo zamknięte w nadwoziu poruszającym się na czterech kołach”.

 

Marcin Koński

fot: Rolls-Royce

 

Dyskusja

komentarzy