[Genewa 2015] Najmocniejszy Lotus w historii – Evora 400

W Szwajcarii nowość zaprezentuje również, ostatnio słabiej sobie radzący, Lotus. Modelem Evora chce podbić nie tylko same targi, ale i rynek motoryzacyjny. Może się udać, bo mocy mu nie brakuje.

Jeśli coś jest najmocniejsze w historii to musi być dobre. Producent takim hasłem sam sobie postawił wysoką poprzeczkę. Oczywiście ponad 400-konne V6 o pojemności 3,6 litra z łatwością może ją podbić. Gdy dodamy do tego 410 NM maksymalnego momentu obrotowego, napęd na tylną oś oraz 6-biegową skrzynię manualną (lub automat) jest to jeszcze bardziej prawdopodobne. Owocuje to przyspieszeniem do 100 km/h w 4,1 sekundy.

Co ważne, Lotus wygląda bardzo atrakcyjnie. Na pierwszy rzut oka przypomina mini Ferrari, do tego za mniejsze pieniądze. Mi takie nawiązanie bardzo się podoba, a Wam ? Uzupełniony obraz o światła LED, ogromne wloty powietrza, spoiler oraz aluminiowe nadwozie powoduje, że Lotus Evora 400 jest naprawdę niezły.

 

lotus evora 400 2015 05

 

By podtrzymać sportowego ducha, w środku zastosowano materiały niezłej jakości, a co lepsze w kolorach czerni i czerwieni, co prawie zawsze wygląda dobrze. Sam projekt deski rozdzielczej i konsoli centralnej unowocześniono – m.in. zmieniono same zegary. Podsumowując – jest szał.

Samochód zadebiutuje już 3 marca w Genewie, więc już niebawem. Sądzę jednak, że warto poczekać na jeszcze więcej informacji.

Konrad Stopa

Fot: Lotus

 

lotus evora 400 2015 02

 

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: