Gdzie zdobyć wiedzę o motoryzacji na YouTube?

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce większość fanów motoryzacji widzę na jej temat musiało czerpać z gazet typu Auto Moto czy dostępnych programów telewizyjnych.

Nieśmiertelnym klasykiem gatunku pozostaje Top Gear i niezastąpiony Jeremy Clarkson, którego osobowość, kontrowersyjne poglądy i sposób prowadzenia programu przyciągały przed telewizory miliony fanów na całym świecie. Niezapomnianym dla polskich widzów pozostanie test naszego Poloneza i wypowiedź prowadzącego, że “jest tak solidny i trwały, jak erekcja emeryta”.

Obecnie, we wszechogarniającej dobie Internetu, wiadomości z interesującej nas dziedziny możemy zdobyć bardzo szybko i zupełnie za darmo chociażby na YouTube. W kręgu moich zainteresowań są gry, rtp kasyno oraz motoryzacja i to właśnie motoryzacyjne kanały chciałbym Wam przybliżyć.

KicksterTV

Kanał został założony w 2015 roku, prowadzi go Sebastian Kraszewski. Obecnie twórca powoli zbliża się do okrągłego miliona subskrypcji, czego dokonał bez crossa z innymi twórcami z branży. Na kanale znajdziemy zarówno recenzje pojedynczych modeli aut, jak i serię „Top 10” np. 10 aut do miasta za 5 tys. złoty czy „Kickster jedzie cudzym” (testowanie aut widzów).

Z jednej strony w sposób humorystyczny, czasem wulgarny i niecenzuralny opowiada o ogólnych zagadnieniach motoryzacji jak również dokładnie przygląda się wybranym modelom aut. Mocno prześmiewczo podchodzi szczególnie do Fiata Multipli nazywając go „wysrami Fiata” jak również srodze obrywa się samym projektantom pojazdu.

Kraszewski równie surowo podchodzi do posiadanego Opla Omega, którego non stop zżera „ruda szmata”. Cała narracja przeplatana jest odpowiednio dopasowanymi, zazwyczaj zabawnymi wstawkami obrazkowymi. Przez tak zaprezentowany content jest w stanie zainteresować motoryzacją osoby, które się nią na co dzień nie zajmują.

Dodatkowo, dzięki rozwinięciu kanału na YouTube, Sebastian pchnął swoją działalność poza platformę wydając książki i otwierając sklep z gadżetami. Jeżeli jesteś prawdziwym fanem tego kanału to śmiało możesz nabyć koszulki, kubki czy naklejki z logo.

Dla mnie kanał ten to prawdziwy numer jeden.

Moto Doradca

Kanał prowadzi Waldek Florkowski z ponad 420 tysiącami subskrybentów na koncie. Jest to twórca związany zawodowo z branżą motoryzacyjną. Swoją działalność rozszerzył również poza granice YouTube oferując doradztwo przy zakupie aut czy szkolenia.

Jego kanał motoryzacyjny to nie tylko informacje na temat, na co uważać przy kupnie pojazdu, to również bieżące informacje o przepisach drogowych czy pojawiających się zmianach w prawie drogowym czy dziwnych petycjach obywateli „aby w autach wprowadzić obowiązek noszenia kasków”.

Na pewno kanał ten to gratka dla fanów motoryzacji, którzy w sposób rzetelny i ciekawy chcą dowiedzieć się, co w branży i w przepisach piszczy.

Złomnik

Jest to najmniejszy z tego zestawienia kanał, bo ze 145 tys. subskrybentów, co nie oznacza, że jest mniej interesujący. Niektóre filmy osiągają podwójną ilość wyświetleń w porównaniu z liczbą zadeklarowanych subskrybentów.

Zbyszek Łomnik, bo o nim mowa, lubuje się głownie w testowaniu aut, które dawno odeszły na motoryzacyjną emeryturę. Omawiane auta pochodzą głównie z lat 80-tych oraz 90-tych. Dlatego kanał ten idealnie przypasuje koneserom starszych automobili, ale i osobom, które chciałyby dowiedzieć się więcej w temacie takich właśnie pojazdów.

Co więcej, Łomnik prowadzi również stronę internetową, na której znajdziemy giełdę samochodów do 5.000 zł, jak również książki o motoryzacji zarówno samego Łomnika jak i e-book „Wszystkie marki Genral Motors” czy „Ciężarówki amerykańskie i inne ciekawe pojazdy” – do pobrania zupełnie za darmo.

Camile C. – Artykuł napisany z wykorzystaniem partnera – Gamblinx

Dyskusja

komentarzy