Gdzie sprawdzić używane auto przed kupnem?

Kupno samochodu używanego nie należy do najłatwiejszych zadań. Mnogość sprzedawców i aut z różnych źródeł sprawia, że potencjalny kupujący narażony jest na wiele pułapek. Z myślą o naszych czytelnikach postanowiliśmy im pomóc i nawiązaliśmy współpracę z serwisem autobaza.pl. Dzięki temu na naszej stronie będziecie mogli sprawdzić VIN i w łatwy sposób poznać historię oglądanego samochodu.

Dlatego też po prawej stronie naszego bloga zobaczycie prosty widżet, który pomoże w odnalezieniu historii danego samochodu. Za koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych w prosty sposób bez wychodzenia z domu czy wypytywania sprzedawcy sprawdzicie czy warto zainteresować się znalezionym pojazdem.

Sam kupując swoje samochody chętnie korzystałem z takich usług i nieraz oszczędziły mi sporo czasu i wielokilometrowych tras, bo prawda różniła się od tej, o której mówił sprzedawca przez telefon. A gdy przeliczycie sobie, że ta kwota to ułamek ceny samochodu na pewno nie będziecie żałować. Nawet jeśli dany raport niczego nie pokaże – wówczas przyjemniej i spokojniej ogląda się samochód na żywo.

Autobaza to najdłużej działający serwis z historią pojazdu

autobaza.pl to strona, która weryfikuje pojazdy naprawdę na wiele sposobów. W raportach znajdziecie dane techniczne auta, jego historię wypadkową, sprzedaży oraz przebiegu. Pojawią się też zdjęcia wykonane przez ubezpieczycieli. A w zależności od tego skąd pochodzi auto serwis zaproponuje wam dogodny raport (czy to dla aut z USA, czy z Belgii lub z Holandii).

Czy auto nie jest kradzione?

Dodatkowo serwis sprawdzi czy samochód nie znalazł się na liście aut kradzionych w różnych krajach (weryfikowanych jest kilkanaście baz danych). W raporcie pojawią się też informacje o akcjach serwisowych, które czasem producenci ogłaszają by naprawić błędy, które pojawiły się przy produkcji danego modelu.

Czy cena jest odpowiednia?

Ciekawą funkcją jest też wycena pojazdu online. Po wprowadzeniu kilku prostych informacji jak przebieg, dane techniczne auta oraz informacje rejestracyjne zarówno sprzedawca, jak i kupujący może poznać ile według algorytmów Info-Ekspert dany pojazd powinien kosztować. Dość przydatna opcja i informacje, które można wykorzystać przy ewentualnych negocjacjach cenowych.

wdg logo autobaza

Darmowe Sprawdzenie VIN

Sprawdź wypadkową przeszłość pojazdu

Dla przykładu sprawdziłem dla was jedno auto.

Raport 1024x573

BMW M5 z USA

Na tapetę wybrałem pewne BMW M5 z 2013 roku, które oferowane jest na popularnym portalu w Polsce za 125 tysięcy złotych z przebiegiem niecałych 100 tysięcy kilometrów. Kto by nie chciał prawie 500-konnego auta w białym lakierze, którego historia jest w ogóle nieopisana. Myślę, że celowo…

OGŁOSZENIE TUTAJ

BMW m5 2013 2 1024x472

Raport tego auta z USA – klik

Dzięki uprzejmości autobaza.pl sprawdziliśmy jak jest naprawdę. Okazuje się, że samochód w Stanach Zjednoczonych miał dwoje właścicieli. Najpierw sprzedano go za prawie 90 tysięcy dolarów w 2014 i ten właśnie właściciel w 2017 roku skasował samochód na szkodę całkowitą. Jak to często bywa po dzwonie z przodu auta nie opłacało się naprawiać w Texasie.

BMW m5 2013 3 1024x545

Później w 2020 roku auto pojawiło się w Polsce, ale już naprawione. Ceny zakupu wraku niestety nie znamy, ale auto przyjechało z przebiegiem około 92 tysięcy kilometrów i w październiku 2020 trafiło do sprzedaży. Niestety od razu się nie sprzedało i aktualnie po paru miesiącach znów sprzedawca z Piotrkowa próbuje go sprzedać.

BMW m5 2013 1 1024x540

Co sądzicie o takim ogłoszeniu? Czy w takiej aukcji powinien sprzedawca zamieścić tę informację o historii auta, a może nawet zdjęcia? Naszym zdaniem tak, bo wyjdzie mu tylko na złe!

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: