Gdzie kupować części do aut różnych marek?

Samochody – nawet te prosto z salonu, niestety bezustannie są narażone na awarie i usterki. Wypadki czy też sama ich eksploatacja mogą powodować mniejsze bądź większe uszkodzenie samochodu. Aby naprawić szkody czasem konieczna okazuje się wymiana części samochodowych, najlepiej wybierając oryginalne części lub ich zamienniki.

 

Gdzie kupić części samochodowe?

Wymagane części najczęściej można kupić w lokalnym sklepie motoryzacyjnym lub u lokalnego dealera samochodowego. Niektóre części mogą być jednak w taki sposób niedostępne (lub czas oczekiwania na ich import sięga kilku miesięcy) – szczególnie takie, które ulegają awariom stosunkowo rzadko. Na szczęście nie ma powodu do zmartwień, bowiem z pomocą przychodzi Internet – jeśli nie są one dostępne na pobliskim rynku, zawsze można kupić części samochodowe on-line.

Liczne sklepy internetowe sprzedają wysokiej jakości, oryginalne akcesoria i części samochodowe, a wszystko dzięki nowoczesnym możliwościom jakie daje nam sieć internetowa. Warto jednak zachować ostrożność – poniżej przedstawiamy kilka podstawowych wskazówek, bardzo istotnych przed zakupem części samochodowych w Internecie. Zanim jednak do nich przejdziemy, warto poznać kilka powodów dlaczego lepiej kupić części samochodowe w sieci – a nie lokalnie.

 

Dlaczego warto kupować części samochodowych w Internecie?

  1. Hurtowe ceny.
  2. Większa dostępność.
  3. Szerszy wybór.
  4. Oszczędność czasu i energii.
  5. Wygoda zakupów.

 

Miejsc jest naprawdę sporo!
Trzeba zrozumieć, że istnieją różne portale, które sprzedają części samochodowe przez Internet – z powodu takiej ilości konieczne jest wybranie najlepszego sklepu, a więc oferującego wysokiej jakości produkty w dobrej cenie. Warto przejrzeć ich internetową ofertę, choćby w celu sprawdzenia dostępności. Duże hurtownie motoryzacyjne również mają swoje portale internetowe, gdzie sprzedają online markowe części samochodowych. Można też szukać części samochodowych na popularnych stronach internetowych z aukcjami. Kilka firm na arenie międzynarodowej także wystawia swoje aukcje w Internecie – z tej fantastycznej oferty warto skorzystać zwłaszcza, jeśli się szuka klasycznych części samochodowych.

 

Bezpieczeństwo zakupów
Istotne jest to, by przed zakupem części samochodowych przeprowadzić w Internecie odpowiednie badania. Jeśli nie ma się pewności co do jakości, zawsze istnieje opcja skorzystania z porad ekspertów, które znajdują się na różnych forach samochodowych – auto forum stanowi również doskonałe źródło informacji dotyczących przeglądów, napraw i konserwacji części samochodowych.

Samochodowi eksperci zalecają korzystanie z internetowych agregatorów – czyli miejsc, które pomagają w porównywaniu cen za auto-części w różnych miejscach. Korzystanie z takich witryn internetowych gwarantuje otrzymanie najlepszej ceny za potrzebne mu części samochodu. Istotne jest, aby sprawdzić autentyczność portalu i sprzedawcy przed dokonaniem płatności. Wielu właścicieli samochodów padło już ofiarą oszustw internetowych kupując za pośrednictwem fałszywych stron internetowych e-commerce. Warto więc sprawdzić, czy adres i dane są weryfikowane przez witrynę. Nie bez znaczenia jest też tło sprzedającego, które można sprawdzić poprzez badanie jego opinii i rekomendacji w Internecie.

 

Rozwiązanie?
Nie warto spieszyć się z zakupem poddając się nierozważnie pokusom aż nazbyt atrakcyjnych ofert. Pamiętaj, aby zawsze:

  •  badać
  •  porównywać
  •  analizować

a dopiero później dokonać ostatecznego wyboru.

 

Zawsze zatem należy kupować tylko i wyłącznie u autoryzowanych dealerów lub na ich stronach internetowych poważnych oferentów, takich jak Autingo. W przeciwnym wypadku można dołączyć do grona ofiar oszustów internetowych, którzy oferują bardzo niskie ceny części samochodowych – jak się okazuje – wątpliwej jakości a nawet pochodzenia. Większość tych oszukańczych stron to asortyment pełen przestarzałych zapasów lub gorszej jakości zasobów. Należy sprawdzić również, czy witryna e-commerce posiada wiarygodne certyfikaty, gdyż to właśnie one zapewniają, że płatności za pośrednictwem witryny faktycznie są bezpieczne.
Źródło: Autingo / art. sponsorowany

 

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: