Gdyby Fiat 126p powrócił…

Bez dwóch zdań w historie polskiej motoryzacji i krajowych ulic trzeba wpisać popularnego malucha. A co by było, gdyby Fiat 126 p powrócił? Byłby elektrykiem i mógłby wyglądać tak.

Fiat 126p nie jest istotny tylko dla Polaków, ale i dla całego świata. Stąd często pojawiają się informacje o powrocie tego modelu. Zazwyczaj są to tylko wizualizacje fanów lub fantazje grafików. Podobnie jest też w tym przypadku, a za zrealizowanie marzeń wzięło się włoskie studio MA-DE. Tak – Włosi też kochają maluszka

fiat 126p 2

Według Włochów auto miałoby mocną nawiązywać do protoplasty i przypominać ten bardzo popularny model, który podbił prawie cały świat. Auto oczywiście według projektantów musiało trochę urosnąć, ale nadal to mieszczuch z pojemnym wnętrzem.

Oczywiście brak tutaj konkretnych informacji o napędzie, mocy itp. To tylko wizualizacje, którymi może jakiś zapaleniec się zainteresuje. MA-DE z duchem czasu proponuje napęd elektryczny oraz sporo nowinek technicznych, jak choćby reflektory LED-owe.

Wam jak się podoba taki maluszek?

Konrad Stopa
fot. MA-DE

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: