Gdyby Bentley Mulsanne był za krótki, to…

Sześć lat temu Bentley wpadł na pomysł przedłużenia swojego Mulsanne. Zrobił 5 egzemplarzy i żaden z nich się nie sprzedał. Dziś próbuje zrobić to jeszcze raz, ale kupić go może każdy, a nie tylko kliencie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Cena nieznana…

Samochód ciekawy jest choćby ze swojej unikatowości, ponieważ Bentley wraz z firmą Mulliner postanowił model Mulsanne trochę wydłużyć (o 1 metr). I tak w środku znajdziemy cztery miejsca na przeciwko siebie, które otoczone są przepychem i luksusem. Niestety taki sprzed 6 lat, więc drewno, chromy i ogólny design jest lekko nie na czasie.

Limuzyna Bentley Mulsanne 1 1024x576

Z drugiej jednak strony przecież tak wygląda elegancja? Z zewnątrz samochód nie wygląda komicznie, a w niebieskim lakierze z pięknym wzorem felg podkreśla status podróżujących w środku.

Niestety nie wiemy jak jeździ, ale też nie bardzo miał okazję, bo omawiane egzemplarze czekają na swojego nabywcę w odpowiednio przygotowanym garażu.

Limuzyna Bentley Mulsanne 3 1024x576

Jak podoba się Bentley Mulsanne Grand Limousine? Nazwa zachęca!

Konrad Stopa
fot. Bentley

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: