Gama modelowa Toyoty Corolla się rozszerza

Nowa Toyota Corolla nieźle radzi sobie na polskim rynku i to ceniony model. Japoński producent postanowił pójść krok dalej i zaprezentował światu uterenowioną wersję tego kompakta. Czy dziś wszystko musi przypominać SUVa?

Jak widać na zdjęciach Corolla Cross, będzie crossoverem. Większa niż Yaris Cross, ale dalej w takim trendzie ma podbić serca klientów. Z zewnątrz widać od razu, że auto jest bardziej bojowe i potrafi wjechać dalej. Jest jednak mały problem, bo taki samochód jest już w Tajlandii oraz USA i się od siebie różnią. Ciekawe, który design pojedzie do Europy.

%name

W środku zmian zbytnio nie widać. Wszystko po staremu, ale w sumie jak coś jest niezłe, to po co to zmieniać? Dużo czerni, plastików i zero akcentów odnośnie wersji Cross.

Hybrydy Toyoty

To co wiemy, to gamy silnikowe tego auta. Samochód będzie mógł pod maską mieć motor o pojemności 1,8 litra (122 KM) lub dwulitrowa jednostka (184 KM). Obie oczywiście benzynowe.

%name

Wolelibyście Corollę Cross czy jednak nieszablonowe C-HR ?

Konrad Stopa
fot. Toyota

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: