Ford Tourneo Connect z Polski

O tym mówiło się już od dłuższego czasu. Na mocy porozumienia pomiędzy markami Ford i Volkswagen w polskiej fabryce w Antoninku będzie powstawała osoba wersja Forda Tourneo. Teraz już poznaliśmy dokładniejsze szczegóły.

Długofalową współpracę oba koncerny zapowiedziały jeszcze w 2019 roku, a szczegóły kooperacji były ujawniane stopniowo w 2020 roku. W jej ramach Ford i Volkswagen informowały, że w fabryce w Volkswagena w Antoninku pod Poznaniem będzie wytwarzany lekki samochód dostawczy marki Ford pod nazwa Transit Connect. Samochód miał być bliźniaczą konstrukcją z Volkswagenem Caddy.

2021 FORD TOURNEOCONNECT ACTIVE 01b 1024x613

W tym tygodniu Ford zaprezentował nową odsłonę modelu Tourneo Connect, czyli osobową wersję dostawczego Forda Transit Connect. Wraz z prezentacją przyszedł czas na kolejne szczegóły. Pierwsze egzemplarze Tourneo Connect mają zjechać z taśm produkcyjnych w lutym 2022 roku.

2021 FORD TOURNEOCONNECT ACTIVE 04b 1024x614

Wstępna umowa zakładała dodatkowo, że od 2022 roku w zakładzie w Silverton w RPA, Ford będzie produkował model Volkswagen Amarok nowej generacji, który ma z kolei bazować na dobrze nam już znanym Fordzie Ranger.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Ford

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.