Ford Ranger Raptor wjeżdża do Polski

Typowo amerykański wóz pojawi się w Polsce. To jeszcze nie F150, ale w końcu na polskich ulicach pojawią się olbrzymy niesprowadzone zza Oceanu, a kupione w salonach w kraju.

O ile znajdą się chętni na auto, które będzie kosztować prawie 200 tysięcy złotych i to bez podatku. Ćwierć miliona za wielkiego pick-upa? Czemu nie!

%name Ford Ranger Raptor wjeżdża do Polski

To jednak kwota, którą można tłumaczyć naprawdę ekstremalnymi częściami zawieszenia i innych bebechów tego roboczego auta. Raptor jest jeszcze bardziej amerykański niż Ranger, przez co można nim wozić naprawdę niemało.

Co może dziwić? Tylko dwulitrowy motor o mocy 213 KM… Niestety to jedyny możliwy silnik do tego auta. Na szczęście ten diesel będzie podwójnie doładowany i będzie generował około 500 NM maksymalnego momentu obrotowego?

Co ciekawe auto będzie miało napęd na wszystkie koła oraz nowy automat Forda – 10-biegową przekładnię.

Jak oceniacie Raptora?

Konrad Stopa
fot. Ford

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: