Poszukujesz wyspecjalizowanego samochodu do firmy? A może marzy ci się pojazd do wyprawy po Bałkanach? Ford, wraz z grupą certyfikowanych warsztatów, zbudują praktycznie każdy rodzaj zabudowy, a ograniczeniem, będzie jedynie wyobraźnia. Zapraszam do świata Ford Pro Convertor.
Zabudowy, to nieodłączny element samochodów dostawczych, a oferta skierowana do aut z serii Ford Pro, jest naprawdę imponująca. Jeśli nieszczególnie orientujesz się, co mieści się w słowie „Pro”, to spieszę się z wyjaśnieniem. Gama modelowa obejmuje rodzinę Transit — Courier, Connect, Custom oraz tzw. „dużego Transita”. Uzupełnieniem oferty jest Ranger w wersjach nadwoziowych z pojedynczą, przedłużoną oraz podwójną kabiną. Naturalnie, nie można zapominać też o wszędobylskim Raptorze oraz o niezwykle interesujących samochodach spod znaku MS-RT. Na tym jednak nie koniec ciekawostek.
Gama samochodów Ford Pro, to nie tylko tradycyjne wersje silnikowe. Jednostki elektryczne, znajdziesz w większości Transitów (Courier — 136 KM, Custom — 136, 218 i 286 KM, Transit „duży” — 184 i 269 KM). Dodatkowo, producent oferuje również hybrydy typu plug-in, które uzupełniają ofertę Transitów Connect (150 KM) oraz Custom (232 KM). Ostatnią nowością, jest pierwszy na europejskim rynku pick-up PHEV, czyli Ranger. Samochód napędzany jest silnikiem 2.3 EcoBoost, który połączono z jednostką elektryczną. Efektem tego jest moc, niewiele niższa, niż w flagowym Raptorze. Ważąca ponad 2,6 tony góra blach z domieszką metali ziem rzadkich, wprawiana jest w ruch za pomocą 281 KM i 690 Nm. Zasięg samochodu na napędzie elektrycznym, to zupełnie wystarczające 43 km.
Kompleksowość i profesjonalizm
Powróćmy do tego, czym jest Ford Pro Convertor? Jest to program uzupełniający ofertę producenta o szeroką gamę rozwiązań, dostosowanych do potrzeb sektora budowlanego, służb ratowniczych, czy transportu, również osób z niepełnosprawnością. Co więcej, program ten, polega na kooperacji producenta z firmami, zapewniającymi najlepszą jakość, zgodnie ze standardami producenta. Na terenie Europy działa ponad 200 punktów, posiadających certyfikat Ford Pro Convertor, z czego 10, znajduje się w Polsce.
Producent zastrzega, że wszystkie firmy zabudowujące Fordy, podlegają wymaganiom kwalifikacyjnym i muszą przejść rygorystyczne audyty jakościowe i proceduralne. Wszelkie zmiany oraz modyfikacje w samochodach z granatowym owalem w logo, muszą być zgodne z podręcznikiem montażu nadwozia i wyposażenia. Ford Pro Convertor, to nie tylko montaż samej zabudowy, ale również odpowiednie zaplecze serwisowe oraz dostęp do części zamiennych. Dla firm objętych certyfikatem, producent zapewnia również wsparcie techniczne oraz dostęp do szkoleń. Najważniejszą informacją dla zainteresowanych tego typu przeróbkami, jest gwarancja, w pełni zgodna z okresem gwarancyjnym pojazdu, co jest szczególnym ułatwieniem dla zarządców flot samochodowych.
Poniżej, lista rodzajów zabudów, dostępnych dla samochodów dostawczych Forda:
- pojazdy budowlane: podnośniki koszowe, żurawie, skrzynie otwarte, wywrotki
- pojazdy związane z transportem i dystrybucją: pojazdy z zabudową kontenerową suchą lub chłodniczą, izotermy w vanie, plandeki, transportery dla pojazdów i wysoko wyspecjalizowane pojazdy
- pojazdy spersonalizowane: zestawy stylistyczne nadwozi oraz wykończenia
- pojazdy do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich
- pojazdy do przewozu osób: minibusy i autobusy szkolne
- pojazdy rekreacyjne i wyprawowe: samochody kempingowe, kampervany, specjalnie dostosowane samochody terenowe
- pojazdy uprzywilejowane: karetki, wozy strażackie, radiowozy i inne tego typu samochody
- pojazdy warsztatowe: wyposażone w specjalistyczny sprzęt i regały, ściśle dostosowane do potrzeb klienta
Miło było zobaczyć te specjalistyczne pojazdy na własne oczy i dowiedzieć się, że wszystkie zmiany zachodzą w profesjonalny i certyfikowany sposób.
Marcin Koński