Ford prezentuje system, dzięki któremu auto omija przeszkody!

Obstacle Avoidance, bo tak nazywa się ta technologia, pozwala na automatyczne sterowanie i hamowanie samochodu, aby uniknąć kolizji z autami stojącymi na poboczu lub pieszymi wchodzącymi na jezdnię.

Działanie systemu jest dość proste i logiczne. Gdy przed naszym samochodem pojawi się inny pojazd, to najpierw kierowca na desce rozdzielczej otrzyma ostrzeżenie, a jeśli tego nie zauważy lub zignoruje, aktywuje się nowy system. Dzięki niemu auto zmieni kierunek jazdy lub się po prostu zatrzyma.

Stanie się tak dzięki trzem radarom, zestawowi czujników oraz kamerze, które wspólnie monitorują 200-metrowy odcinek drogi przed naszym pojazdem. Na filmiku z testów Forda Focusa, który posiada ten system, możecie zaobserwować działanie obstacle avoidance.

Projekt tego systemu wchodzi w duży program interactIVe. Ford i inne firmy z nim współpracujące, chcą stworzyć auto w pełni bezpiecznie i wybaczające błędy kierowcy.

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: