Ford odświeżył Focusa

W sieci pojawiły się informacje na temat Ford Focusa po najnowszym faceliftingu. Zmieniła się karoseria, wnętrze oraz parę niuansów. Sprawdźcie, co zaoferuje nowa “foka”.

Po czterech latach przyszła pora na lekkie zmiany w Focusie. Ford prezentując nową twarz auta pokazuje chętnie odmianę ST, która jest zielona i jak zwykle, bardziej atrakcyjna niż standardowy kompakt. Co ciekawe, ten zielony lakier wcześniej nie był dostępny w Focusie.

2022 ford focus st 14 1024x576

Uniwersalny Ford będzie miał teraz LEDowe światła w standardzie oraz lekko przeprojektowany grill, ponieważ zmienią się reflektory.

Zmiany we wnętrzu

Więcej zmian jest jednak we wnętrzu, bo na pierwszy rzut oka widać ogromny poziomy ekran (ponad 13 cali). Moim zdaniem wielkością przypomina tego z Explorera, ale na szczęście ustawiony jest standardowo. W nim pojawi się SYNC4, który steruje też klimatyzacją. Zapomnijcie więc osobne klawisze od siły i temperatury nawiewu

2022 ford focus st 3 1024x576

Wypada benzynowe 1,5 litra

Szybkie podsumowanie silników sprawia, że Focusa nie dostaniemy już z benzynowym półtoralitrowym silnikiem. Zostaną tylko litrowe trzycylindrówki o różnych mocach: 100, 125 (miękka hybryda) i 155 KM (zwykła hybryda). Oprócz tego do wyboru klient dostanie 2 diesle 1,5 EcoBlue – 95 lub 125 KM.

Ford oferować będzie zarówno skrzynie manualne, jak i 7-biegowe automaty.

Konrad Stopa
fot. Ford

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: