Ford Focus w nowej wersji

W ostatnim czasie Ford przedstawił nowy cennik swoich modeli. W gamie Focusa warto zwrócić uwagę na dodatkową wersję. Do dobrze znanych odmian hatchback i kombi dołączyła właśnie wersja sedan.

Kompakt Forda we wspomnianej wersji mierzy 4647 milimetrów długości przy rozstawie osi wynoszącym 2700 mm. Czterodrzwiowa odmiana kompaktu Forda może się pochwalić bagażnikiem o pojemności 539 l (przy standardowym ustawieniu siedzeń).

Wyposażenie pojazdu będzie identyczne jak w pozostałych wersjach Focusa. W wersji podstawowej znajdziemy m.in. klimatyzację manualną, elektryczne szyby i lusterka, centralny zamek oraz ABS.

Focus ST Line 012 1024x684

Zmiany zaszły za to pod maską. Ford Focus sedan będzie oferowany wyłącznie z trzema jednostkami napędowymi. Pierwszą z nich jest silnik typu EcoBoost o pojemności 1,0 l. Występuje on w dwóch wariantach mocy – 100 KM lub 125 KM. Ostatnią jednostką dostępną pod maską Focusa sedan jest silnik tego samego typu, lecz o pojemności 1,5 l. Rozwija on moc 150 KM.

Ceny nowego Forda Focusa sedan rozpoczynają się od 78 900 złotych.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Ford

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.