Ford Focus RS kombi z Ukrainy

Firma SS-tuning zza naszej wschodniej granicy oferuje w sprzedaży Forda w wersji Focus RS Kombi. Co ciekawe to dobrze przeprojektowana konstrukcja o mocy 405 KM.

Trzeba przypomnieć, że Ford wypuszcza Focusa ST w wersji rodzinnej, ale na RS’a się nie zdecydował. Nie wiem czemu, ale Ukraińcy długo nie myśląc postanowili ten fakt zmienić. Jak?

Zmieniono płytę podłogową, zwiększono rozstaw osi, a do napędu posłużyło 4×4 z funkcją driftu, więc zabawa jak w hatchbacku też jest dostępna. Pod maskę trafił standardowy Ecoboost o pojemności 2,3 litra, ale moc została podniesiona do 405 KM.

first ford focus rs wagon conversion comes with drifting awd 2 1024x657 Ford Focus RS kombi z Ukrainy

By kombi wyglądało sportowo, samochód dostał dość ekstremalny bodykit, a zawieszenie odpowiednio obniżono i utwardzono. Podobno jeździ genialnie, jak każdy Ford.

Cena przeróbki to około 20 tysięcy euro. Ciekawe co oprócz pieniędzy trzeba naszym sąsiadom dostarczyć?

Konrad Stopa
fot. SS-tuning

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: