Fiat Tipo po liftingu – znamy więcej szczegółów

Fiat Tipo to model, który w końcu odniósł sukces. Co więcej, to auto które wspólnie z modelem 500 ciągnie sprzedaż włoskiej marki systematycznie do góry.

Czas biegnie jednak nieubłaganie, a konkurencja nie śpi. W ostatnim czasie Dacia przedstawiła nowe wcielenia modeli Sandero i Logan. Z uwagi na zbliżoną cenę jest to najgroźniejsza konkurencja dla włoskiego modelu. Pomimo zadowalającej sprzedaży Fiat nie zamierza składać broni i już wkrótce do salonów sprzedaży wjadą odświeżone wersje Tipo. Szereg modernizacji i szersza paleta jednostek napędowych mają skutecznie pomóc w walce o kolejnych klientów.

09 Tipo Cross 1024x654

Z pewnością wielu klientów ucieszy fakt, że popularny Fiat w dalszym ciągu będzie dostępny z wolnossącym silnikiem o pojemności 1,4 l. Chociaż rozwija on moc zaledwie 95 KM i nie jest wspomagany przez turbosprężarkę (przez co wydaje się mało dynamiczny) to jego niepodważalną zaletą jest prosta konstrukcja i świetna współpraca z LPG. Nowością w gamie będzie silnik o pojemności 1,0 l i mocy 100 KM. Tu z kolei mamy do czynienia z silnikiem wspomagany przez tzw. turbinę.

Sporo zmian zaszło również na zewnątrz. Te najbardziej rzucające się w oczy to to nowe wykończenie atrapy chłodnicy, na której umieszczono logo marki z dużymi literami “FIAT”. Inaczej wygląda też dolna części zderzaka oraz światła, które z przodu i z tyłu wykonano w technologii Full-LED. Gamę kolorów uzupełnią odcienie: niebieski Ocean Blue oraz pomarańczowy Paprika Orange.

12 Tipo Cross 1024x682

Zmiany zaszły również wewnątrz pojazdu. W kabinie pasażerskiej zastosowano nowy system informacyjno-rozrywkowy UConnect 5. Składa się on z 7-calowego wyświetlacza zegarów TFT, który zajął miejsce tradycyjnego zestawu wskaźników analogowych. Dobrym krokiem jest także zastosowanie bezprzewodowego dostępu do funkcji CarPlay/Android Auto.

Nowością w gamie jest podwyższana wersja o nazwie Cross.

10 Tipo Cross 1024x767

Fiat już teraz podał oficjalne ceny Tipo po liftingu. Ceny wersji sedan rozpoczynają się od 53 472 złotych, kombi to wydatek rzędu 69 075 złotych, hatchback zaś kosztuje od 58 615 złotych. Wersja Cross wyceniona została na 74 765 złotych.

Bardzo dobrą informacją pozostaje także fakt, że nowy Fiat Tipo jest oferowany z 5-letnią gwarancją w standardzie.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjecia: Fiat

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.