Fiat Centoventi nagrodzony

Włoski Fiat swój sukces opierał głównie na małych samochodach miejskich. Próba podbicia klasy kompakt zazwyczaj kończyła się mniejszą lub większą katastrofą. Pomimo wielu doniesień o zbyt niskiej rentowności uzyskiwanej ze sprzedaży tej grupy samochodów oraz o powolnym wycofywaniu się Fiata ich produkcji, jest jeszcze światełko nadziei, że wszystko może się zmienić.

Wpływ na to mogą wywrzeć bardzo dobre opinie o produktach Fiata i licznie przyznawane nagrody. O tym jak dobre opinie zbierają małe samochody włoskiego producenta najlepiej świadczy kolejna nagroda, która została przyznana zaprezentowanemu w 2019 roku konceptowi Centoventi.

Nagroda w kategorii Car Concept to już druga nagroda, która przypadła w ostatnim czasie temu modelowi. W IV kwartale 2019 roku Centoventi otrzymało nagrodę Red Dot Awart.

190305 Fiat Concept Centoventi 12

Wyróżnienie w kategorii Car Concept przyznawana jest od 1999 roku przez Car Design News. Jest to jedno z najpopularniejszych źródeł informacji dla projektantów samochodów na całym świecie. Szacuje się, że stronę Car Desing News odwiedza co roku ponad 500 tysięcy użytkowników. 

Fiat Centoventi to zaś całkowicie nowe podejście Włochów do tematu małych elektrycznych pojazdów. Model, który zdobył serce publiczności podczas targów motoryzacyjnych w Genewie zaskakuje nie tylko niesamowitą stylistyką ale również minimalistycznym stylem. Samochód jest w pełni konfigurowany a przy tym dostępna jest tylko jedna linia produkcyjna.

Paweł Oblizajek
fot. Fiat

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: