Fiat 500X w wersji cabrio nadchodzi

Fiat to jedna z marek wchodzących w skład niedawno powstałego koncernu o nazwie Stellantis. To też marka która w świecie motoryzacyjnym nie raz była na szczycie i wyznaczała trendy. Obecna sytuacja marki rodem z Turynu nie jest wesoła. Ich sprzedaż w Europie opiera się głównie na trzech modelach: 500, Tipo i Panda.

Fiat Panda 2017 1280 06 1024x768

Z perspektywy czasu trzeba przyznać, że stworzenie gamy samochodów wzorowanych na bestsellerze – modelu 500 zupełnie się nie sprawdziło. Modele 500X i 500L nie osiągają wyników sprzedaży jakich życzyłby sobie włoski gigant. Co więcej – wprowadzone znacznie później Tipo całkowicie deklasuje oba modele. Specjaliści stawiają sprawę jasno – Fiat powinien wrócić do tego co robił najlepiej, a więc produkcji małych miejskich samochodów. Dobra sprzedaż przestarzałych już modeli 500 i Panda jest kolejnym dowodem, któremu nie można się oprzeć. W gamie włoskiego producenta brakuje pojazdu w klasie B. Przecież jeszcze nie tak dawno było tam Punto, które przez długi czas zajmowałem pozycję lidera sprzedaży w swoim segmencie.

Fiat 500L 2018 1280 08 1024x768

W tym momencie tym bardziej dziwi nas fakt, że Włosi chcą wprowadzić do sprzedaży kolejną odmianę Fiata 500. Tym razem chodzi o 500X w wersji cabrio. Fiat 500X Cabrio będzie dzielił ze standardową wersją podstawowe elementy karoserii oraz projekt drzwi. Samochód otrzyma natomiast miękki dach sterowany elektrycznie. Podobne rozwiązanie zastosowano w modelu 500C.

Fiat 500X Cabrio produkowany będzie w fabryce Melfi.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Fiat

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.