Fiat 500 z kolejną nagrodą

Fiat 500 staje się ewenementem na skalę światową. Mały model Fiata nie przestaje zaskakiwać. Jest produkowany nieprzerwanie od 14 lat a w dodatku przeszedł tylko subtelne kuracje odmładzające. Popyt na model powinien spadać a w porównaniu z konkurencją powinien być na przegranej pozycji. Najlepiej tu jednak pasuje słowo “powinien”. Bo jego nowe wcielenie, dostępne od 2020 roku zostało kolejny raz nagrodzone.

Głosami odbiorców i wyborem dziennikarzy motoryzacyjnych, nowy Fiat 500 zdobywa tytuł „Mały Samochód Roku” w konkursie News UK Motor Awards 2021. Podobnie jak w poprzednich latach, nagrody News UK były przyznawane przez czytelników i dziennikarzy motoryzacyjnych z wszystkich tytułów News UK, którzy wyróżnili najlepsze w swojej klasie samochody ze wszystkich segmentów motoryzacyjnych.

Liczba nagród dla tej odsłony 500-tki jest naprawdę imponująca. Nagroda przyznana przez News UK Motor Awards jest to 10 nagroda przyznana temu modelowi. Na długiej liści wyróżnień znajdują się jeszcze : „Green Car” uzyskany we francuskim konkursie Automobile Awards 2020 oraz tytuł „Car of the Year and Best Small Electric Car” przyznany przez Driving Electric. Oprócz tych prestiżowych międzynarodowych wyróżnień, samochód otrzymał również nagrody: „Best Design 2020″ przyznaną przez niemiecki magazyn „Auto Motor und Sport” oraz „Red Dot Design Awards”. Sukces Fiata 500 jest więc ogromny.

03 1024x682

O tym jak wielkie znaczenie dla rynku motoryzacyjnego ma kultowy już Fiat 500 niech świadczy fakt, że jest najlepiej  sprzedającym się samochodem z prawie 28% udziałem w rynku w segmencie samochodów miejskich w Europie, liderem na rynku samochodów miejskich w 12 krajach i najczęściej sprzedawanym samochodem na całym rynku EV we Włoszech.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Fiat

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.