Fiat 500 w wersji 3+1

Fiata 500 nikomu nie trzeba przedstawiać. W 1957 roku zmotoryzował on Włochy. 60 lat później bez żadnych wątpliwości można powiedzieć, że drugie wcielenie modelu podbiło cały świat. Trudno jest znaleźć drugie takie auto. Przecież tak naprawdę Fiat 500 jest produkowany jest nieprzerwanie od 2007 roku jedynie z drobnymi zmianami.

Pomimo bardzo dobrej sprzedaży modelu Włosi postanowili jednak coś zmienić. W ostatnich dniach w Pinacoteca Agnelli, galerii sztuki w Lingotto w Turynie, Olivier François, prezes marki Fiat przedstawił całą gamę modelu 500.

Bardzo ciekawie zapowiada się wersja z dodatkowymi drzwiami. Samochód pomysłem przypomina pierwowzór z 1957 roku w którym drzwi na zawiasach otwierane były do tyłu. Trzecie „małe drzwi”’ otwierają się w przeciwnym kierunku, a biorąc pod uwagę brak panelu środkowego w samych drzwiach, można wygodniej wsiadać do środka. Samochód zachował przy tym ten sam styl.

03 1024x475

Trzeba dodać, że 500 3+1 to samochód elektryczny. Przewidziano trzy poziomy: Action, Passion oraz Icon. Pierwsza podstawowa wersja przygotowana jest dla osób pokonujących do 50 km dziennie. Drugi wariant daje znacznie lepszy zasięg – około 320 km, w mieście zaś do 460 km. Flagowa odmiana Icon ma ten sam napęd, co wersja Passion, jednak sporo bogatsze wyposażenie.

13 New 500 1024x683

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Fiat

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.