Fiat 500 świętuje kolejne urodziny

Czwarty lipca to bardzo ważny dzień w historii Fiata. To właśnie tego dnia, dokładnie sześćdziesiąt trzy lata temu w Turynie zaprezentowano model, który zmotoryzował Włochy. Tym samochodem jest oczywiście kultowa 500-tka. O tym jak ważny dla Fiata był ten model niech świadczy fakt, że co roku w ten właśnie dzień obchodzone są jego huczne urodziny.

Także i w tym roku nie zapomniano o najmniejszym z Fiatów. Chociaż wydarzeń związanych z kolejnym jubileuszem było na całym świecie sporo, to postanowiłem wspomnieć tylko o dwóch.

Pierwsze z nich odbyło się we Włoszech. Dokładnie 3 lipca br. przedstawiciele Fiata zaprezentowali nową wersję Fiata 500 władzom Włoch. Najpierw John Elkann – prezes FCA, Pietro Gorlier – dyrektor operacyjny FCA na obszar EMEA oraz Olivier Francois – prezes Fiat Brand Global zaprezentowali samochód prezydentowi Republiki Włoskiej Sergio Mattarelli. Elektryczny Fiat 500 został zaprezentowany na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Następnie zarząd FCA udał się do Palazzo Chigi by zaprezentować samochód premierowi Włoch – Giuleppe Conte.

03 1024x682

Drugim niezwykle ważnym wydarzeniem szczególnie dla nas Polaków było świętowanie urodzin Fiata 500 w Warszawie. Za organizacją tego wydarzenia stał klub Fiat Varsavia. Nie było to wydarzenie z cyklu „kopanie w oponkę” przygotowane dla właścicieli klasycznych 500-tek. Trzeba przyznać, że program naprawdę był napięty. Jedną z ciekawszych atrakcji przygotowanych dla posiadaczy Fiata 500 było bezpłatne wejście do Muzeum Skarb Narodu na wystawę Klasyki w FSO. Pozostali odwiedzający muzeum w ten weekend mogli liczyć na rabat w wysokości 15% po podaniu hasła: fiat500. Bilety dostępne były wyłącznie online. Oprócz tego przygotowana była specjalna parada Fiatów 500, która rozpoczęła się na Placu Teatralnym a zakończyła pod budynkiem muzeum na warszawskim Żeraniu w celu zrobienia wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. W przygotowanie wydarzenia włączył się Fiat Polska, który zadbał on nagrody dla uczestników licznych konkursów.

Paweł Oblizajek
fot. FIAT

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.