Ferrari FXX z autografem Schumachera na sprzedaż

O aukcjach supersamochodów przeczytać można co jakiś czas. Zawsze jakiś dom aukcyjny wyciągnie na rynek wtórny nowego rodzynka, na który czai się ogrom bogaczy lubiących mieć wszystko “naj”, nie szczędząc grosza na swoje zachcianki.

 

Tym razem dom aukcyjny z Berlina na sprzedaż wystawia jedno z 30 Ferrari FXX, które już samo w sobie jest unikatowe, aczkolwiek posiada jeszcze jeden atut. To auto z nr 29 zostało podpisane przez samego Michaela Schumachera. Problem w tym, że autograf znajduje się na masce… Obstawiam jednak, że kolejny nabywca samochodu raczej często używać go nie będzie.

A szkoda, bo przez to może zmarnować się 6,2-litrowy silnik V12 z 800 koniami mechanicznymi, który do setki rozpędza auto w 2,5 sekundy, a kończy swoje przyspieszanie dopiero przy 345 km/h.

 

513819 Ferrari FXX z autografem Schumachera na sprzedaż

 

Dodam jedynie, że poprzedni posiadacze Ferrari nie próżnowali i auto przejechało już 2400 km, zwłaszcza po różnych torach Europy. Raz zostało nawet lekko uszkodzone, aczkolwiek drobna stłuczka niezbyt wpłynęła na cenę auta. Szacuje się, że warte jest około 2-2,2 miliona euro.

Jeśli dysponujesz taką kwotą masz czas do 26 września!

 

Konrad Stopa

Fot: Carbuzz

 

513812 Ferrari FXX z autografem Schumachera na sprzedaż

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: