Felgi aluminiowe – czym się kierować przy wyborze?

Wraz z rosnącym zainteresowaniem ludzi felgami aluminiowymi, zwiększył się również przypływ felg o niższej jakości. Trzeba zatem zwracać szczególną uwagę wybierając nowe felgi do naszego auta, czasami lepiej jest dołożyć trochę gotówki i mieć porządny towar, aniżeli kupić tanio i za niedługi czas ponownie wymieniać – nie biorąc pod uwagę czarniejszych scenariuszy takich transakcji.

 

Oczywiście biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej dużych koncernów produkcyjnych przenosi swoją działalność do Chin ze względu na mniejsze koszty produkcji, nie znaczy więc, że to co z Chin od razu jest złe.

 

Jak zatem odróżnić dobre felgi aluminiowe od tych „złych”?

Trzeba przede wszystkim patrzeć na renomowane marki, można znaleźć informacje choćby w internecie, czy dana marka przeniosła swoją produkcję do Chin. Ktoś, kto przez lata budował dobre imię swojej marki, nie pozwoli teraz zepsuć sobie dobrej renomy. Niezwykle starannie dobierają wykonawców i rygorystycznie kontrolują jakość. Takim sposobem wielu producentów felg aluminiowych, mimo swojej produkcji w Chinach, nie odbiega jakością od felg produkowanych w innych krajach.

 

Certyfikaty felg aluminiowych

Innym sposobem pomagającym nam wybrać odpowiednie alufelgi są certyfikaty ISO. Wszystkie felgi aluminiowe przechodzą określone badania jakościowe i na podstawie tych badań, otrzymują certyfikaty ISO. Felgi, które nie przeszły pomyślnie powyższych badań, nie otrzymają danego certyfikatu ponieważ często dopuszczalna nośność takich alufelg jest mniejsza od masy pojazdu, powodując zagrożenie bezpieczeństwa na jezdni.

Dlatego warto wybierać felgi aluminiowe jedynie znanych i cenionych marek. Mimo już wymienionych argumentów wypada dodać, że takie marki poddają ich produkty wielokrotnym badaniom jakości, pod względem odporności felg aluminiowych na korozję, toczenie, zginanie przy skręcie, a także testom zderzeniowym.

Jeśli szukamy felg do naszego auta, sprawdźmy jakie certyfikaty dany dystrybutor posiada oraz czy jest wśród nich certyfikat ISO, ASO, VIA, lub JWL.

 

Za jakość trzeba płacić.

„Sprzedawcy felg często kuszą kupujących niewiarygodnie niskimi cenami za – na pierwszy rzut oka – atrakcyjnie wyglądające obręcze. Przestrzegamy – należy ich unikać. Produkty które oferują są niskiej jakości, ich zakup idzie w parze ze sporym ryzykiem szybkiego uszkodzenia felgi, co może skończyć się kolizją, a nawet wypadkiem drogowym. Polecamy zakup jedynie sprawdzonych i pewnych rozwiązań, które mimo nieco wyższej ceny, odwdzięczą się poprawą komfortu jazdy oraz bezpieczeństwem, nawet na nierównym podłożu.” (cyt. www.ladnefelgi.pl)

Mamy więc pewność, że zakup takich felg aluminiowych zapewni nam bezpieczeństwo podczas jazdy w różnych warunkach.

 

Źródło: ladnefelgi.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: