FCA Poland z dużą inwestycją. W Polsce powstaną nowe modele!

W dniu dzisiejszym – 29 grudnia 2020 roku punktualnie w samo południe koncern FCA zaprosił na tajemniczą konferencje dotyczącą polskiej fabryki w Tychach. Ten słynący z wyjątkowej jakości zakład produkuje obecnie modele Fiat 500, Abarth 500 oraz Lancia Ypsilon. Jak powszechnie wiadomo po przeniesieniu produkcji Fiata Pandy do Włoch oraz zaprzestaniu produkcji Forda KA moce przerobowe i ogromny potencjał zakładu nie zostaje w pełni wykorzystany.

Wspomniana konferencja była zapowiedzią prawdziwej bomby! Nie da inaczej opisać się informacji, że od 2022 roku w polskim zakładzie w Tychach będą produkowane aż 3 nowe modele. Jeszcze ciekawiej zapowiada się się fakt, że pierwszy raz w Polsce produkowane będą modele marek Alfa Romeo i Jeep.

FCA WB Se2 Ep4

Zapowiedziane samochody marek Jeep, Fiat oraz Alfa Romeo to zaawansowane technologicznie modele. Będą one produkowane, wykorzystując najbardziej zaawansowane systemy napędowe, w tym napęd w pełni elektryczny. Według wcześniejszych spekulacji te bliźniacze modele będą pozycjonowane poniżej zapowiadanej na przyszły rok Alfa Romeo Tonale. Wszystkie modele mają być modnymi w ostatnich latach SUV-ami.

Zaplanowane na najbliższe kilka lat przedsięwzięcie dotyczy rozbudowy i modernizacji tyskiego zakładu FCA Poland. Przygotowania już się rozpoczęły. W rozbudowie czynny udział zadeklarowała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Ma wspomóc koncern oferując ponad 755 milionów złotych nakładu.

Seryjna produkcja pierwszego z trzech nowych modeli ma rozpocząć się w drugiej połowie 2022 roku.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: FCA

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.