Exagon Motors Furtive-eGT mocnym rywalem Tesli

Elektryczne samochody kojarzą nam się bardziej z wynalazkami typu Renault Twizy lub Nissan Leaf, ale na szczęście są jeszcze inne bastiony tego segmentu. Najlepszym przykładem jest Tesla, ale już niedługo jeszcze lepszym może być Exagon Motors Furtive-eGT.

Nazwa oczywiście nie przekonuje do tego, by brać to auto na poważnie, lecz mam jeszcze kilka innych danych, które na pewno się wam spodobają. 3,5 sekundy do setki? 250 km/h prędkości maksymalnej? Jesteście bardziej na tak?

 

1700930622 4 L Exagon Motors Furtive eGT mocnym rywalem Tesli

 

Jak to możliwe? Furtive-eGT skrywa w swojej karoserii dwa 400-konne silniki elektryczne, a masa 1650 kg pozwala na spore szaleństwa. Szkoda tylko, że prędkość maksymalna została ograniczona elektrycznie.

Jedynym minusem jest zasięg samochodu. Takie osiągi zużywają baterię w dość szybkim tempie, aczkolwiek Exagon jest w stanie przejechać teoretycznie 350 kilometrów, a producent zapewnia że po 3500 ładowań ich żywotność spadnie tylko o 20 %.

Konrad Stopa

Fot: Producent

 

1700930622 5 L Exagon Motors Furtive eGT mocnym rywalem Tesli

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: