Motopodprad.pl

Event z samochodami elektrycznymi

Nissan Ariya 87 kWh 2022 19

Samochody elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Pomimo rosnącego zainteresowania i coraz większej dostępności tego typu samochodów, wśród klientów nie brakuje obaw przed ich zakupem.

Dla osób mających obawy przed zakupem pojazdu elektrycznego przygotowany został specjalny event – EV Experience. Odbędzie się on w dniach 26-27 maja 2023 roku na Torze Modlin. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA).

Organizator przygotuje strefę e-Cargo, ponieważ to właśnie elektryczne pojazdy dostawcze odnotowują ogromny wzrost sprzedaży. Pierwszy dzień pokazu przeznaczony jest dla firm, drugi zaś jest dniem otwartym dla odwiedzających. Tego typu wydarzenia ma na celu przedstawienie zalet a także i pewnych wad pojazdów elektrycznych a specjalnie wyszkoleni specjaliści będą odpowiadali na pytania i wątpliwości dotyczące pojazdów na prąd.

db2022au00630 563638775

EV Experience będzie też doskonałą okazją do odbycia jazdy próbnej i przetestowania różnych modeli aut elektrycznych. Organizator ma w planach przygotowanie aż 70 modeli.

Należy dodać, że w samym  2022 roku liczba nowo zarejestrowanych aut elektrycznych w Polsce wzrosła ponad dwukrotnie w stosunku do roku poprzedniego. 

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: Autor oraz producenci

Exit mobile version