Motopodprad.pl

Europejski debiut Ssangyonga Musso

SsangYong Musso 2018 1

W tym roku w sprzedaży w Europie pojawi się nowy pikap Ssangyonga – Musso.

Koreański Ssangyong niedawno zrobił wielki krok ku lepszej sprzedaży – zaprezentował nowego Rextona, który prezentuje ogromny postęp względem poprzedniego modelu. Teraz czas na kolejny wielki krok, a więc reanimację modelu Musso, czyli praktycznego pikapa. W dużej mierze Musso bazuje właśnie na Rextonie i widać to zarówno w stylistyce nadwozia jak i w specyfikacji technicznej. Podobnie jak swój osobowy brat Musso osadzone jest na ramie. Jest ona jednak zrobiona z wysokowytrzymałej stali obniżającej masę i poprawiającą sztywność. Tak przygotowane Musso ma sobie radzić w cięższym terenie niż chociażby Nissan Navara. Musso będzie w stanie przewieźć europaletę z ładunkiem 1 tony lub pociągnąć przyczepę o masie 3,5 t.

Tymczasem w środku zaskoczenie – wykończenie ma być atrakcyjne, a w topowej wersji będzie nawet skóra Nappa (!), kojarząca się raczej z grubymi dopłatami w segmencie premium. Będzie też 8-calowy ekran systemu infomedialnego z opcją AndroidAuto i Apple Car Play. Pod maską znajdzie się znany z Rextona turbodiesel 2,2 o mocy 181 KM i momencie obrotowym 400 Nm. Silnik ten będzie współpracował ze skrzynią manualną lub automatyczną.

W Wielkiej Brytanii nowe Musso pojawi się w lato, a w Polsce jeszcze nie wiadomo kiedy. Nie znamy także żadnych cenników.

Bartłomiej Puchała

fot. Ssangyong

Exit mobile version