Elektryczny Peugeot e-308 w 2023 roku

Szeroka grupa Stellantis zapowiada elektryfikację swoim marek i modeli, więc nie dziwi fakt, że nowa odsłona 308 zadebiutuje również jako pełny elektryk. Musimy jednak jeszcze chwilę na niego zaczekać!

Francuzi zapowiadają, że Peugeot e-308 będzie korzystać z jednego silnika elektrycznego, który wygeneruje 154 konie mechaniczne. Napęd trafi na przód, a maksymalny moment obrotowy to 270 Nm. Wystarczy to na sprint do setki w około 9 sekund, a prędkość maksymalna to tylko 160 km/h.

%name

Baterie natomiast mają mieć pojemność 50 kWh oraz ładować się za pomocą szybkich ładowarek. Deklarowany zasięg to okolice 420 kilometrów, a średnie spalanie 12,4 kWh na 100 km. Samochód ma ważyć około 1,6 tony.

Podobny wariant może znaleźć się w nowej Astrze i DS 4

Konrad Stopa
fot. Peugeot

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: