Elektryczny crossover Kia e-Niro z imponującym zasięgiem

Nie od dzisiaj wiadomo, że największa bolączką aut elektrycznych jest zasięg. Trudno jest spontanicznie zdecydować np. na wyjazd na wschód słońca nad morze, bez wcześniejszego zaplanowania trasy. Kia e-Niro jest receptą na bolączki?

Kia Niro EV 2018 2 2

Kia w elektrycznym wariancie e-Niro, potwierdza homologowany według norm WLTP zasięg na poziomie 485 km w trybie mieszanym. Zasilany przez litowo-jonowy akumulator o pojemności 64 kWh pojazd jest w stanie przejechać 615 km w mieście. Taki wynik stanowi spory problem dla niektórych aut z konwencjonalnym napędem, więc tym bardziej chapeau bas.

Kia Niro EV 2018 2 1

Testowana wersja e-Niro wyposażono w większy od standardowego akumulatora (39,2 kWh), który pozwala na przejechanie 312 km w trybie mieszanym. Ładowanie powiększonego akumulatora w koreańskim crossoverze do 80% pojemności, zajmuje 54 minuty przy wykorzystaniu ładowarki 100 kW.

Auto zadebiutuje podczas nadchodzącego salonu motoryzacyjnego Paris Motor Show 2018, a do sprzedaży trafi w pierwszym kwartale 2019. Kia e-Niro oferowany będzie z 7 letnią gwarancją producenta, również na silnik elektryczny i akumulator, jednak z limitem do 150 tys km.

Autor: Bartosz Kowalczyk
Zdjęcia: www.ecomento.de

Dyskusja

komentarzy

Bartek Kowalczyk

Pasjonat motoryzacji od najmłodszych lat. Lubi pogrzebać przy swoim aucie i naprawiać je samodzielnie. W testach zwraca szczególną uwagę na frajdę z jazdy oraz walory użytkowe samochodu. Z wykształcenia logistyk, traktujący dziennikarstwo motoryzacyjne jako przyjemną zabawę i rozwijanie swojego hopla. Miłośnik podróży starający się czerpać przyjemność z każdego pokonanego kilometra w swoim obecnym aucie – audi A3 Sportback. Największe marzenie motoryzacyjne – odrestaurowanie Youngtimera i podróż po zachodniej Europie.