Elektryczne wozidełka rozbite przez Euro NCAP

Euro NCAP poddało testom zderzeniowym cztery czterokołowce: Renault Twizy, Tazzari Zero, Ligier IXO JS Line i Club Car Villager. Werdykt? Nie chcielibyście mieć nimi wypadku.

Współczesna motoryzacja próbuje przekonać kierowców, że jazda czymś przypominającym wózek na zakupy w supermarkecie może być tania, a taki pojazd bardzo poręczny. To prawda, małe, czterokołowe pojazdy elektryczne wjadą w każdą dziurę, a podłączone na noc do gniazdka nie wydrenują kieszeni kierowcy. Niestety, blachy nie da się niczym zastąpić, więc przetrwać w nich wypadek nie będzie niełatwo.

W testach zderzeniowych Euro NCAP najwyższą notę uzyskało Renault Twizy – 6 pkt. na 16 możliwych. Drugie miejsce zajął Tazzari Zero – 4 pkt. Ostatnie miejsca zajęły ex aequo Ligier IXO JS Line i Club Car Villager – po 2 pkt.

Czy ktoś jest zaskoczony tymi wynikami? Ja nie.

A tu macie dowód:

 

 

Adam Gieras

źródło: youtube, euro ncap

fot. Artur Ostaszewski 

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM Audi A3 1.8T 150 KM, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM). Nigdy nie kupię chyba nowszego auta niż mam ;)