Elektryczna wizja – Lexus LF-30

Jako, że w Azji rozpoczął się Tokio Motor Show, to w sieci pojawiło się kilka ciekawych wizji przyszłości tamtejszych producentów. Oczywiście jest futurystycznie i elektrycznie przy okazji. Zobaczcie co przygotował Lexus.

A to dużo ciekawsze niż nowa Honda Jazz lub Mazda MF-30. Lexus LF-30, bo o nim mowa, to pomysł japońskiej marki na nowoczesne auto ze sportowym zacięciem. Do góry otwierane drzwi i ponad 5 metrów długości może przypominać szybkie limuzyny lub auta GT.

2019 lexus lf 30 concept 3 1024x576 Elektryczna wizja   Lexus LF 30

Lexus ten będzie charakteryzował się 4 silnikami elektrycznymi i dużymi bateriami pozwalającymi przejechać aż 500 kilometrów. Ilość technologii wpływa jednak niekorzystnie na masę – prawie 2,4 tony wagi. Innowacyjne będzie również to, że auto ładowane jest indukcyjnie ze specjalnej platformy.

By wprawić samochód w ruch, pracować będą wspomniane silniki przy każdym kole, których łączna moc to 536 KM (700 NM). Auto to wizja roku 2030, więc trzeba jeszcze na niego trochę poczekać.

Konrad Stopa
fot. Lexus

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: