Elektryczna Klasa S – Mercedes EQS

Jak kiedyś będzie wyglądać Mercedes Klasy S? Można zaryzykować, że dosyć innowacyjnie. Poznajcie zaprezentowany we Frankfurcie koncept – Mercedes Vision EQS.

Futurystyczne kształty, sporo elektroniki i piękne oświetlenie to charakterystyczne cechy każdego konceptu. Mało, który później projekt wygląda podobnie jak w chwili debiutu, chociaż takie cuda się zdarzają. Co wiemy więc o Mercedesie EQS?

mercedes eqs czyli elektryczna przyszlosc klasy s i zapowiedz nowego elektrodesignu 02 1024x683

Auto będzie wyposażone w świetne reflektory LEDowe, diodowy kolorowy grill lub tylne reflektory, których diody zostały po prostu wkomponowane w karoserię. Wygląda to bardzo efektownie, zwłaszcza po zmroku. Nie inaczej jest z felgami, które mają aż 24 cali, po prostu robią wrażenie.

W środku natomiast, Mercedes przypomina jacht. Połączenie najlepszych materiałów i najnowszej technologii wygląda bardzo ekskluzywnie, ale trochę też przeraża. Zwłaszcza pozioma kierownica, która nie przypomina współczesnych aut – może to tylko atrapa, bo auto będzie jeździć autonomicznie?

mercedes eqs czyli elektryczna przyszlosc klasy s i zapowiedz nowego elektrodesignu 04 1024x682

No dobrze, a co pod maską?

Nie wiem czy tak w sumie będziemy omawiać w przyszłości samochody elektryczne, ponieważ ich napęd jest trochę bardziej skomplikowany i zajmuje więcej miejsca niż tylko z przodu auta. Mimo wszystko Mercedes EQS ma mieć moc około 470 KM, a maksymalny moment obrotowy dostępny od zera to aż 760 Nm. To przekłada się na sprint do setki w około 4,5 sekundy.

Akumulatory samochodu mają wystarczyć na 700 km, a ich ładowanie (do 80%) ma zająć jedynie okolice 20 minut. Brzmi świetnie!

mercedes eqs czyli elektryczna przyszlosc klasy s i zapowiedz nowego elektrodesignu 07 1024x683

Nie muszę wspominać chyba, że auto będzie zbudowane oczywiście z ekologicznych materiałów…

Konrad Stopa
fot. Mercedes

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: