Elektryczna Gelenda? Mercedes się z tego nie śmieje – EQG

Trwają właśnie targi w Monachium i jedną z tamtejszych ciekawostek jest elektryczna klasa G. A raczej koncept, który ją przedstawia. Mercedes EQG niedługo może trafić na rynek. Co z tego wyjdzie?

Z zewnątrz elektryczna Gelenda wygląda bardzo charakterystycznie. Kanciaste i spore nadwozie unowocześniono tylko paroma listwami LED i nowoczesnymi reflektorami. To prototyp, który wygląda naprawdę dobrze i prawie do produkcji. W dwukolorowym nadwoziu auto wygląda naprawdę dobrze.

Mercedes EQG 1 1024x576

Dziwi tylko tylko dziwny kształt obudowy na koło zapasowe przy tylnej klapie. Zachwycają jednak 22-calowe felgi, które wyglądają niczym z futurystycznej gry komputerowej. W sumie jak cały samochód!

Ciekawy napęd

Mercedes EQG będzie oczywiście w pełni elektryczny. Przy każdym kole ma pojawić się elektryk, dzięki czemu dostaniemy napęd 4×4. Dodatkowo w aucie pojawi się dwubiegowa skrzynia automatyczna, więc możliwe, że w aucie pojawi się reduktor, więc możliwości terenowe też będą.

Konrad Stopa
fot. Mercedes

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: