Ekran jako deska rozdzielcza w Mercedesie EQS

Narzekacie, że w nowych samochodach jest za dużo ekranów zamiast tradycyjnych klawiszy? To zobaczcie co pojawi się w Mercedesie EQS. Hyperscreen to elektroniczna deska rozdzielcza.

Cała deska rozdzielcza to aż 56 cali wyświetlacza, który został pokazany na targach CES. Części niepokryte ekranem to tylko nawiewy. Całość została wykonana w technologii OLED, która nie do końca ma jeszcze najlepsze opinie odnośnie jej trwałości.

Ekran ma trzy miejsca, które na pewno zainteresują kierowcę. Pierwszym z nich są wirtualne zegary, drugim jest centralne miejsce z nawigacją, informacjami audio itp. Trzecie miejsce to ekran przed fotelem pasażera, który można również skonfigurować lub może służyć za ozdobę.

Ekran EQS 2 1024x576

Mercedes EQS to teoretycznie elektryczna Klasa S, ale tak naprawdę to jeszcze koncept, który szaleje pod względem designu lub takich nowości jak Hyperscreen lub nowa wersja MBUX’a.

Na pewno wygląda to nowocześnie i przekozacko, ale czy jest praktyczne… Już widzę odbite palce na całej długości…

Konrad Stopa
fot. Mercedes

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: