Ekipa z wyprawybusem.pl wyrusza na Islandię. Trzymamy za nich kciuki

Nasza zaprzyjaźniona ekipa, nad której podróżą objęliśmy patronat medialny, już jutro rozpoczyna podróż ku podbiciu Islandii. Oczywiście trzymamy za nich mocno kciuki i liczymy, że oprócz zdjęć przywiozą też mnóstwo niezapomnianych wrażeń!

Wakacje w krainie lodu? Taki plan na najbliższe dwa miesiące ma grupa studentów z Rzeszowa tworząca od czterech lat projekt podróżniczy wyprawybusem.pl. Celem ich tegorocznej podróży jest Islandia, którą od stałego lądu dzieli w linii prostej ponad 1800 kilometrów! Sama przeprawa promowa na wyspę zajmie im więc aż dwa dni, ale jest to jedyny sposób, aby przetransportować tam ich pojazd: 26-letniego VW T3 Caravelle.

Start wyprawy „ICYtrip2014” już jutro więc młodzi podróżnicy dopinają właśnie ostatnie sprawy – kończą remonty busa, robią niezbędne zakupy, upychają do swoich bagaży czapki, szaliki, ciepłe swetry i rękawiczki, bo przewidywana temperatura w ciągu dnia to max. 15oC. Nieodłącznym elementem wyposażenia są również kąpielówki, gdyż w kraju ognia i lodu kąpiele w basenach termalnych to najlepszy sposób na odprężenie po intensywnym dniu. A ich podróż z pewnością będzie intensywna!

 

prace przy aucie 1024x682

 

Podczas miesięcznej wyprawy będą mieli okazję m.in. zwiedzić tradycyjną, porośniętą mchem islandzką farmę, zobaczyć najpiękniejsze wodospady wyspy, wdrapać się na szczyt wulkanu, odwiedzić pola zastygłej lawy i jeden z największych kraterów na świecie. Chcą wybrać się również na wycieczkę w poszukiwaniu uroczych maskonurów, wypocząć trochę na czerwonych plażach oraz wspiąć się na zapierające dech w piersiach klify Fiordów Zachodnich. W planach mają także przekroczenie kładki leżącej na styku płyt tektonicznych, tym samym symbolicznie stawiając swoją stopę na kontynencie amerykańskim. Trasa podróży obejmuje również stolicę wyspy – Reykjavik oraz małe, urocze islandzkie miasteczka. Gwoździem programu będzie rejs po lagunie lodowcowej Jökulsárlón. W drodze powrotnej do Polski czeka ich tygodniowy postój na Wyspach Owczych, które planują zwiedzić nie tylko z ziemi, ale i powietrza – przelatując nad nimi helikopterem.

Wszystkich zainteresowanych przebiegiem podróży zapraszamy na www.facebook.com/wyprawybusem.pl , gdzie w miarę możliwości będą pojawiać się relacje z wyprawy.

Wyprawybusem.pl

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: