Dziwne auto na sprzedaż – Cizeta V16T

Przyznacie, że to auto nie wygląda normalnie? Podwójne światła trochę szpecą look podobny do Ferrari lub Lamborghini. Na szczęście samochód ma więcej niespodzianek a sułtan Brunei właśnie go sprzedaje.

Auto na karku ma już 27 lat, ale jego przebieg to niecałe 1000 kilometrów. Nie ma też co biegać wokół niego z miernikiem lakieru, bo stan jest z tych wyjątkowych. To powoduje, że ten oryginalny samochód będzie kosztował majątek. Cena szacunkowa to około 3 mln złotych.

cizeta v16t 1 1024x683

Jeśli dysponujecie takim budżetem to na pewno zainteresuje was fakt, że umieszczony z tyłu silnik to jednostka o pojemności 6 litrów i mocy 547 KM. Maksymalny moment obrotowy uzyskany z połączenia dwóch motorów V8 to 542 NM. Mało? Pamiętajcie, że samochód jest z 1993 roku.

Takich cacuszek powstało tylko 14, a ten egzemplarz nigdy nie był zarejestrowany. Marka Cizeta to mała włoska manufaktura, których w latach świetności było nad M. Śródziemnym naprawdę sporo.

Konrad Stopa
fot. mat. prasowe

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: