Dzięki Forza Motorsport 6 wiemy ile KM będzie miał FORD GT

Historia motoryzacji zna już debiuty modeli poprzez gry komputerowe. Najczęściej działo się to w Gran Turismo i dotyczyło potencjalnego wyglądu auta. Dzięki Forza 6 dowiedzieliśmy się ile koni mechanicznych będzie miał nowy Ford GT.

 

Kształt nadwozia i całego samochodu mogliśmy zobaczyć już na żywo podczas salonu samochodowego w Genewie i Detroit. Producent jednak tajemnicą owiał osiągi oraz silnik napędzający tę legendę. Do debiutu kompletnego GT zostało jeszcze trochę czasu, aczkolwiek przypadkowo (a może nie?) dzięki serii gry komputerowej dowiedzieliśmy się kolejnych szczegółów na temat tego superauta.

I tak oto wiemy już, że pod maską Forda GT może pojawić się 3,5-litrowe V6 w technologii Ecoboost z podwójną turbosprężarką. To zapewni nawet 630 KM i 539 NM maksymalnego momentu obrotowego. Ponadto gra podpowiada, że auto będzie ważyć około 1310 kg, a rozkład masy będzie prawie równy (przód: 43, tył: 57). Lekka przewaga tyłu tylko podnosi emocje…

 

515550

 

Czy możemy wierzyć tym danym? Ford nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył takim informacjom, a szczerze powiedziawszy, seria Forza to jedna z najbardziej realnych gier motoryzacyjnych w historii. Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji pograć – polecamy!

 

Konrad Stopa

Fot: Carbuzz.com
 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: