Dwa liftingi, które mogliście przeoczyć

Odświeżenia swojej oferty ostatnio dokonała Dacia, a Ssangyong zaprezentował nowe Musso.

 

Podczas salonu samochodowego w Paryżu byliśmy świadkami wielu nowości, dlatego odświeżone Dacie mogły nieco zejść na dalszy plan. Warto jednak o tym wspomnieć, bo zmieniły się aż 4 modele: Logan, Logan MPV, Sandero i Sandero Stepway. Zmiany nie są duże: obejmują lampy i pas przedni z zewnątrz oraz nieco lepsze materiały i ergonomię wewnątrz każdego z czterech modeli. Do oferty wchodzi także nowa jednostka bazowa: 1.0 o mocy 75 KM zasilana benzyną.

 

ssangyong musso 1 Dwa liftingi, które mogliście przeoczyć

 

Nie zabrakło odrobiny świeżości także u koreańskiego Ssangyonga. Do sprzedaży w Wielkiej Brytanii (a pewnie później także na innych rynkach) wejdzie wkrótce nowe Musso, czyli pickup stylistycznie bazujący na crossoverze Korando. Nadwozie niewiele się zmienia, ale pod maskę trafi nowocześniejszy turbodiesel 2.2 o mocy 176 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Nowością będzie także tylne zawieszenie wielowahaczowe, co znacznie poprawi właściwości jezdne tego pikapa.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ScI3Xm3Fwas

 

Bartłomiej Puchała

fot. Producenci

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.