DS zostanie marką w 100% elektryczną?

DS to niezbyt popularna marka w Polsce. Dla wielu to nic innego jak luksusowa odmiana Citroena. Niewiele osób o tym wie, że już od niemal 2 lat wszystkie modele w ofercie francuskiego producenta występują w wersja zelektryfikowanych. na tym jednak nie koniec. Od 2024 roku DS będzie oferował wyłącznie samochody elektryczne.

Zaledwie niespełna 3 lata dzielą nas od wielkiej przemiany w luksusowej marce będącej częścią koncernu Stellantis. Aktualnie w ofercie są DS 3 Crossback E-TENSE – model w 100% elektryczny oraz hybrydy typu plug-in DS 4 E-TENSE, DS 7 Crossback E-TENSE i DS 9 E-TENSE.

2021 ds 4 1024x576

W przełomowym 2024 roku marka DS Automobiles uruchomi pierwszy w 100% elektryczny projekt koncernu Stellantis oparty na nowej platformie STLA MEDIUM. Od tego momentu do gamy tej marki dołączać będę kolejne, wyłącznie elektryczne modele.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: DS Automobiles

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.