DS zaatakuje rynek crossoverów w 2017

Citroen wiąże duże nadzieje z nowymi SUV-ami segmentu premium. Pierwszy z nich zostanie zaprezentowany na salonie genewskim.

 

Przy tworzeniu osobnej, ekskluzywnej marki DS wystarczyły niewielkie zmiany w będących na rynku modelach i odpowiednia kampania reklamowa. Od początku 2017 roku przyjdzie jednak czas na odświeżenie i wyodrębnienie modeli DS. Na marcowe targi w Genewie zaplanowano pierwszy publiczny pokaz średniej wielkości SUV-a DS. Będzie to samochód mający nawiązać rynkową walkę z takimi autami jak Audi Q5 czy BMW X3, pozycjonowany wyraźnie wyżej niż crossovery grupy PSA spod znaku Peugeota. Bazą stylistyczną dla nowego modelu będzie koncepcyjny DS Wild Rubis pokazany w Szanghaju w 2013 r. (zdjęcia).

 

Dalsze plany PSA na rozwój DS są jednak bardziej ambitne. Rok później, w 2018, ma zadebiutować mniejszy SUV oparty na DS3. Producent nie śpi także w kwestii alternatywnych źródeł energii, bo na 2019 r. są zapowiedzi pierwszego auta o zerowej emisji, wyposażonego w akumulatory nowej generacji. Prace trwają, a deklarowany możliwy do osiągnięcia zasięg ma wynieść co najmniej 500 km.

 

Bartłomiej Puchała

 

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: