Dostawy nowego Land Rovera Defendera 90 będą opóźnione

Wydawać by się mogło, że pandemia koronawirusa przestała już wpływać na rynek motoryzacyjny. Po sporym kryzysie i czasowym zamknięciu wielu fabryk w Europie wszystko zaczęło powoli wracać do normy.  Niestety kryzys w branży moto w dalszym ciągu zbiera żniwa. Tym razem jego skutki odczują przyszli nabywcy Land Rover Defender 90.

Jak podaje polska centrala marki zamówione samochody mogą trafić do salonów sprzedaży dopiero w styczniu 2021 roku. Land Rover Defender 90 nowej generacji wytwarzany jest w fabryce w Nitrze. Słowacki zakład, pracujący obecnie w systemie jednozmianowym. W tej samej fabryce jest też wytwarzany Defender w wersji pięciodrzwiowej oraz model Discovery.

LR DEF 20MY NAMIBIA WATER 250320 02

Warto dodać, że nowy Land Rover Defender zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2019 roku.  Brytyjczycy dosyć długo kazali czekać na nową wersję, szczególnie jak weźmiemy pod uwagę, że pierwowzór tego modelu – Land Rover DC100 Concept został zaprezentowany już w 2011 roku.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Land Rover

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.