Dopłaty unijne do nowych Mitsubishi

Mitsubishi porozumiało się z Deutsche Bank Polska i aktualnie można kupić każdy model tej marki z rabatem 9%. Różnicę w cenie pokryje Unia Europejska. Dlaczego tylko azjatyckie marki robią takie promocje?

 

Jakie auta można kupić w tym programie?

Z dopłat Unii Europejskiej mogą skorzystać nabywcy całej gamy nowych pojazdów marki Mitsubishi, która obejmuje nie tylko SUV-y i auta 4×4 takie, jak Outlander, hybrydowy Outlander PHEV czy Pajero oraz terenowo-dostawczy pickup L200, ale także auta rodzinne, jak crossover ASX, Lancer Sedan czy Lancer Sportback i auta miejskie, jak model Space Star.

Dla jakich firm jest to korzystne?

Program skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców (tzw. SME), spełniających warunki Zaleceń Komisji 2003/361/WE z dnia 6 maja 2003 roku. Firmy te nie mogą zatrudniać więcej niż 250 osób, a roczny obrót nie może przekraczać 50 milionów euro. Aby być beneficjentem programu, firma powinna skorzystać z finansowania zakupu nowego samochodu w formie kredytu Eko-Zysk Deutsche Bank Polska S.A., który może być równowartością ceny netto lub brutto kupowanego samochodu. Uczestnictwo w programie przyniesie zysk dla firm, które chcą zwiększyć udział środków trwałych, dla przedsiębiorstw, które planują wcześniejszą spłatę zobowiązania, którym zależy na niskich kosztach miesięcznych i takich, które muszą zapłacić podatek VAT o dużej wartości lub są zainteresowane szybkim odzyskaniem tego podatku.

20% mniej emisji CO2

Warunkiem udziału w programie jest, oprócz kupna nowego auta, sprzedaż lub złomowanie starego pojazdu, który emituje więcej CO2 i spełnia niższe normy Euro. Nowy samochód musi emitować o 20% mniej dwutlenku węgla, niż stary. Porównywane są parametry ze świadectwa homologacji nowego samochodu w zestawieniu z pisemnym oświadczeniem dotyczącym wielkości średniego spalania, wydanym przez właściciela starego pojazdu, czyli osobę reprezentującą firmę i sprzedającą stary pojazd oraz nabywającą nowe auto. Dane te są bezpłatnie weryfikowane przez audytora energetycznego działającego na zlecenie Deutsche Bank Polska S.A.. W każdym salonie Mitsubishi Motors klienci mogą od ręki sprawdzić wstępną różnicę w emisji przy pomocy specjalnego kalkulatora.

Zysk – 9% i inne korzyści!

Gdy warunki programu zostaną spełnione, klientowi przysługuje wypłata zachęty inwestycyjnej w wysokości 9% kwoty wypłaconego kredytu. Kolejną korzyścią dla firm jest jednorazowe odliczenie podatku VAT, oszczędności na kosztach paliwa oraz odsprzedaż obecnie użytkowanego samochodu, który może być przyjęty w rozliczeniu przez placówkę Mitsubishi Motors.

Gdzie załatwić formalności?

Aby skorzystać z programu wystarczy udać się do autoryzowanej placówki Mitsubishi Motors w Polsce, gdzie z pomocą przedstawicieli handlowych i pracowników Deutsche Bank Polska S.A. można uzyskać szczegółowe wskazówki i informacje związane z zakupem i skorzystaniem z programu oraz dopełnić formalności. Więcej informacji i listę salonów Mitsubishi Motors można znaleźć na stronie http://www.mitsubishi.pl/kampania/499.

Mitsubishi

 

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: