Site icon Moto Pod Prąd

Dopłaty do odszkodowań, na co może liczyć osoba poszkodowana?

Dopłaty do odszkodowań 1

Dopłaty do odszkodowań 1

Gdy zostaniemy poszkodowani w wypadku komunikacyjnym, występujemy wtedy z polisy OC sprawcy zdarzenia o odszkodowanie, które ma pokryć straty materialne, jakich doznał nasz pojazd. Wciąż jednak ubezpieczyciele stosują duże zaniżenia.

Szacuje się, że nawet 89%kosztorysów zostaje zaniżonych. Tym samym znacznie obniża się wartość samochodu poszkodowanego kierowcy. W tym artykule przedstawimy możliwości, jakie ma osoba poszkodowana w wypadku.

Obowiązki każdego kierowcy

Każdy z kierowców ma obowiązek posiadania obowiązkowej polisy OC, to z niej w razie wypadku lub stłuczki będzie wypłacone odszkodowanie, niezbędne na naprawę uszkodzonego pojazdu. Z polisy przysługuje również wypłata stosownego zadośćuczynienia. Zdarza się jednak, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe celowo zwlekają z wypłatą, by na końcu zapłacić jak najniższą kwotę odszkodowania.

Wtedy to poszkodowani, którzy otrzymali za niską wypłatę, mogą ubiegać się o dopłatę do swojego odszkodowania, tutaj sprawdzisz szczegóły: https://www.helpfind.pl/doplata-do-odszkodowania

Należy się ona również osobom, które sprzedały swój samochód lub jeszcze go nie naprawiły.

O dopłatę najczęściej starają się osoby,którym wypłacone odszkodowanie nie wystarczyło na naprawę. By to udowodnić konieczne będzie odwołanie od decyzji ubezpieczyciela, ponieważ dopłata należy się osobom, które wcześniej składały pismo reklamacyjne. Najważniejsze jest wykazanie, że wyliczona kwota była zbyt niska. Dlatego zaleca się przesłanie odpowiednich dokumentów: kosztorys niezależnego rzeczoznawcy lub wycenę z warsztatu.

Komu się należy a komu nie?

Osoba poszkodowana będzie miała prawo do dopłaty w następujących przypadkach:

– gdy kosztorys zawierał błędy niezgodne z przepisami 
– gdy nie naprawiłeś auta
– gdy nie udało Ci się sprzedać wraku samochodu po cenie wyznaczonej przez ubezpieczyciela
– pomimo tego, gdy otrzymałeś wcześniejsze odszkodowanie

Jeśli poszkodowany posiada, może załączyć również faktury i rachunki. Potwierdzają one faktycznie poniesione koszty. Jest to wskazane gdy kierowca zdecydował się na naprawę swojego samochodu. Co ważne o dopłatę, może starać się osoba, która sprzedała już swój uszkodzony samochód,tutaj przeczytasz więcej: https://www.ps.org.pl/blog/doplaty-do-odszkodowan,317

Wystarczy, jeśli w chwili wypadku była właścicielem auta. Warto jednak skorzystać z pomocy wykwalifikowanej kancelarii odszkodowawczej, która w profesjonalny sposób zajmie się prowadzeniem sprawy.

Sama procedura jest prosta, wystarczy skompletować niezbędne dokumenty, czyli te:

– związane bezpośrednio z wypadkiem (oświadczenie sprawcy, notatka policyjna, zeznania świadków)
– związane z likwidacją szkody

Niezbędna pomoc specjalistów

Nie jest konieczne staranie się o nowe dokumenty. Wystarczą te, które związane są z bezpośrednią likwidacją szkody. Najważniejszy w tym przypadku jest kosztorys sporządzony przez rzeczoznawcę i decyzja ubezpieczyciela. Jeśli poszkodowany ma możliwość, to załączenie kosztorysu sporządzonego przez niezależnego rzeczoznawcę również nie będzie błędem.

Osoby poszkodowane często uważają, że nie mogą ubiegać się o więcej, jeśli zostało im wypłacone wcześniejsze odszkodowanie. To błąd, ponieważ zaniżone odszkodowanie wiąże się ze sporymi stratami finansowymi dla poszkodowanego. Główną rolą odszkodowania jest przecież pokrycie wszystkich strat, które nie miały miejsca z winy kierowcy.

Źródło: https://www.helpfind.pl/

art. sponsorowany
Exit mobile version