Dopasuj wnętrze auta do swoich potrzeb – tuning od środka

Zewnętrzny tuning samochodu bywa często widoczny gołym okiem, a jak jest z poprawianiem wnętrza i dopasowywaniem go do własnego stylu? Podpowiadamy co warto wymieniać i na co zwracać uwagę samodzielnie tuningując auto od środka.

 

Co to jest tuning?

Na początku tuning miał na celu poprawiać osiągi samochodów. Zaczęło się od modyfikowania silników i innych elementów układu napędowego auta, a nawet całego nadwozia, żeby auto było bardziej wytrzymałe i dawało kierowcy dużo więcej możliwości niż zagwarantował producent. Taki tuning można nazwać mechanicznym, a jego efekty są najczęściej niewidoczne gołym okiem dla przeciętnego użytkownika. Wyróżnia się także tuning optyczny, który, jak sama nazwa wskazuje, można szybko zauważyć. Poddać tuningowi można zarówno samochód od zewnątrz jak i od wewnątrz. Skupimy się dziś na tej drugiej wersji.

 

Nowa tapicerka

Najprostszym i najszybszym sposobem na tuning wnętrza samochodu jest wymiana tapicerki samochodowej. Nie trzeba udawać się z tym do tapicera. Wystarczą specjalne pokrowce na siedzenia, które można wybrać z całej gamy wzorów i kolorów. Zakup  pokrowca pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Dużo łatwiej jest zdjąć je z siedzenia i wyprać w pralce lub oddać do pralni chemicznej, niż oddawać do czyszczenia całe fotele. Kiedy znudzi ci się wzór lub kolor siedzeń, możesz szybko i niedrogo wymienić je na inne – kupując nowe pokrowce. Idealny pomysł dla kobiet, które, jak wiadomo, często zmieniają zdanie.

 

Skórzane obicia

Bardzo dobrym rozwiązaniem są skórzane obicia niektórych elementów w samochodzie. Głównie chodzi o kierownicę, gałkę zmiany biegów czy hamulec ręczny. Zimą skórzane elementy zmniejszają uczucie chodu, a latem nie nagrzewają się nadmiernie, co może dziać się w przypadku obicia z innych materiałów. Chyba każdy pamięta modne w latach 90, obicie kierownicy wykonane z futerka, najczęściej różowego lub w panterkę. Do dziś, można je zobaczyć w starszych modelach samochodów, do kompletu z futerkowymi pokrowcami na fotele i zwisającymi z lusterka pluszowymi kostkami do gry. Odkręcane gałki do zmiany biegów, w różnych kolorach, obite różnymi materiałami, można dostać w sklepach, bez konieczności obijania ich na nowo wybranym materiałem.

 

Odświeżony kokpit

Wielu producentów montuje w samochodach plastikowe kokpity. Niestety bardzo szybko się brudzą i niszczeją. Zamiast wydawać pieniądze na profesjonalne czyszczenie kokpitu co kilka lat, warto wykorzystać okleinę do zabezpieczenia kokpitu. Dzięki temu, dużo łatwiej będzie utrzymać go w czystości, ponieważ mają fakturę, która łatwo poddaje się czyszczeniu. Jeśli odpowiednio nałożysz okleinę, będzie ona wyglądała jak oryginalna tapicerka, a w niektórych przypadkach nawet lepiej. Doskonałym elementem wyposażenia samochodów, które ulepszą nieco jego wygląd wewnętrzny mogą być różne gadżety. Bardzo praktycznym rozwiązaniem będzie lusterko z kamerą cofania, która znacznie ułatwi parkowanie na zatłoczonych parkingach. Warto też zainwestować w specjalne telewizorki, które montuje się na zagłówkach, lub wymienić zagłówki na takie z wbudowanymi ekranami. Dzięki temu można oglądać w podróży filmy czy seriale, lub zająć dzieci, które źle znoszą podróż, puszczając im ulubioną bajkę.

Sposobów na odświeżenie wyglądu auta jest kilka. Najlepszy z nich opiera się na słuchaniu własnych potrzeb i trzymaniu się swego stylu. W samochodzie masz się czuć jak w domu, więc warto dostosować go tak, by był wyjątkowy.

 

Źródło: Nokautmoto.pl / art.sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: