Dokąd zmierza Infiniti?

QX Sport Inspiration to koncept obrazujący wygląd przyszłych modeli Infiniti. Wszystko wskazuje na to, że Japończycy zmierzają w stronę sportowej elegancji.

 

W segmencie premium Infiniti wyróżnia się odważnym, ale wciąż eleganckim designem; w samochodach tej marki szczególny nacisk położony jest na komfort. Jest to idealna alternatywa dla Mercedesa czy Audi. Zaprezentowany podczas targów w Pekinie QX Sport Inspiration wyznacza nowy kierunek stylistyczny nazwany Powerful Elegance.

Jego wygląd nakreślony jest ostrymi liniami, jednak zachowuje cechy DNA Infiniti: duży, zaokrąglony grill, charakterystyczny słupek C, przetłoczenia na masce i drzwiach, kształt reflektorów. Znacznie większe zmiany następują we wnętrzu. Tablica przyrządów nachylona w stronę kierowcy jednoznacznie kojarzy się ze sportowym charakterem, tak samo jak spłaszczona kierownica. Oczywiście w koncepcie formy i kształty są przerysowane, ale jak zapowiada Infiniti, nowe QX50, czyli średniej wielkości SUV, ma przejąć wiele jego cech. Znikną na pewno kamery zastąpione zwykłymi lusterkami, a wnętrze przybierze bardziej normalne kształty.

 

infiniti qx sport inspiration concept 1

 

Obecna generacja QX50 (niedostępna w Polsce) właśnie przeszła gruntowny lifting, dlatego następcy należy oczekiwać za jakieś 3 lata. Wtedy na fali rosnącej popularności segmentu średnich SUV-ów być może zawita także nad Wisłę.

Jak ważne dla Infiniti są SUV-y widać po wynikach sprzedaży, gdyż właśnie tego rodzaju pojazdy stanowią 63% globalnej sprzedaży marki. Nic dziwnego, że właśnie w tą stronę ukierunkowany jest nacisk na rozwój gamy modelowej.

 

infiniti qx sport inspiration concept 3

 

Bartłomiej Puchała

fot. Infiniti

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.