Dokąd zmierza Infiniti?

QX Sport Inspiration to koncept obrazujący wygląd przyszłych modeli Infiniti. Wszystko wskazuje na to, że Japończycy zmierzają w stronę sportowej elegancji.

 

W segmencie premium Infiniti wyróżnia się odważnym, ale wciąż eleganckim designem; w samochodach tej marki szczególny nacisk położony jest na komfort. Jest to idealna alternatywa dla Mercedesa czy Audi. Zaprezentowany podczas targów w Pekinie QX Sport Inspiration wyznacza nowy kierunek stylistyczny nazwany Powerful Elegance.

Jego wygląd nakreślony jest ostrymi liniami, jednak zachowuje cechy DNA Infiniti: duży, zaokrąglony grill, charakterystyczny słupek C, przetłoczenia na masce i drzwiach, kształt reflektorów. Znacznie większe zmiany następują we wnętrzu. Tablica przyrządów nachylona w stronę kierowcy jednoznacznie kojarzy się ze sportowym charakterem, tak samo jak spłaszczona kierownica. Oczywiście w koncepcie formy i kształty są przerysowane, ale jak zapowiada Infiniti, nowe QX50, czyli średniej wielkości SUV, ma przejąć wiele jego cech. Znikną na pewno kamery zastąpione zwykłymi lusterkami, a wnętrze przybierze bardziej normalne kształty.

 

infiniti qx sport inspiration concept 1 Dokąd zmierza Infiniti?

 

Obecna generacja QX50 (niedostępna w Polsce) właśnie przeszła gruntowny lifting, dlatego następcy należy oczekiwać za jakieś 3 lata. Wtedy na fali rosnącej popularności segmentu średnich SUV-ów być może zawita także nad Wisłę.

Jak ważne dla Infiniti są SUV-y widać po wynikach sprzedaży, gdyż właśnie tego rodzaju pojazdy stanowią 63% globalnej sprzedaży marki. Nic dziwnego, że właśnie w tą stronę ukierunkowany jest nacisk na rozwój gamy modelowej.

 

infiniti qx sport inspiration concept 3 Dokąd zmierza Infiniti?

 

Bartłomiej Puchała

fot. Infiniti

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.