Dokąd jechać kamperem?

Za jazdą samochodem kempingowym stoi wysoki komfort podróżowania i swoboda wyboru miejsca do zatrzymania się. Ale planowanie wycieczki kamperem to nie tylko przygotowywanie listy miast i obiektów wartych zobaczenia – czekają Cię solidne przygotowywania, szczególnie wtedy, gdy rozważasz wyjazd poza granice kraju.

Zacznij od wyboru kompleksowego ubezpieczenia od zdarzeń, jakie mogą spotkać Cię na drodze i polu kempingowym.

Choć zainteresowanie karawaningiem (inne określenie dla turystyki polegającej na podróżowaniu samochodem z przyczepą kempingową) wciąż rośnie, to profilaktyka ubezpieczeniowa dla właścicieli kamperów nie jest jeszcze tak popularna, jak w innych europejskich krajach. Przykładowo w Wielkiej Brytanii bez większych trudności znaleźć można ofertę dostosowaną do oczekiwań turystów karawaningowych – nosi ona nazwę Motorhome insurance i jest oferowana przez firmy takie jak Lancaster Insurance. A takich firm jest więcej i jedna przed drugą stara się zaproponować ubezpieczenie na warunkach bardziej korzystnych niż konkurencja.

Przykładowa oferta dostępna jest na stronie https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/.

Organizacje zrzeszające kamperowiczów

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z kamperem to być może jeszcze nie wiesz, że istnieją liczne organizacje związane z lokalnymi automobilklubami, które zrzeszają fanów tej formy spędzania wolnego czasu. Chcesz się trochę podszkolić w zakresie karawaningu i szukasz przydatnych informacji na temat podróżowania kamperem? Znajdziesz je na stronach internetowych PZM i Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu (PFCC).

Jak zaplanować podróż?

Na wspomnianej już stronie PFCC znajdziesz wykaz polskiej bazy kempingowej. Planując podróż po Polsce z łatwością wybierzesz miejsca, w których możesz się zatrzymać, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa i nie zakłócając niczyjego spokoju. Swego rodzaju udogodnieniem w momencie planowania podróży może być interaktywna mapa z zaznaczonymi lokalizacjami pól, która ograniczy czas przygotowywania planu. Jeśli rozważasz dłuższy wyjazd, podczas którego co kilka dni będziesz zmieniał pole kempingowe, rozważ zakup karnego kempingowego CCI, który uprawni Cię do zniżek w opłatach za korzystanie z polskich i zagranicznych kempingów zrzeszonych programem MFCC.

Pod tym samym adresem znajdziesz też informacje o zlotach i imprezach sezonowych dla miłośników podróży samochodem kempingowym. Jest to prosty sposób na urozmaicenie swojego urlopu w towarzystwem osób podzielających te same zainteresowania co nasze.

Źródło: Lancaster Insurance / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: