Dodge RAM 1500 wraca do Europy!

Na tłoczny, europejski rynek pick up’ów trafia Dodge RAM, którego będziemy mogli nabyć również w Polsce.  Rywal zza oceanu stanowić może poważną konkurencję na naszym rynku dla VW Amaroka oraz Mercedesa Klasy X.

Na stary kontynent trafiać będą samochody w specyfikacji Kanadyjskiej co oznacza nic innego jak wyskalowane w km i litrach wskaźniki, a do wyboru będzie kilka wersji modelu 1500. Najuboższy wariant (SLT Classic) oferowany będzie z podwójną kabiną oraz pięcioma miejscami. W środku, poza zdaje się podstawowym wyposażeniem – klimatyzacją (tu dwustrefową) producent oferuje elektrycznie regulowany fotel kierowcy, szyberdach oraz kamerę cofania. Na pokładzie znajdziemy również system multimedialny Uconect z nawigacją oraz funkcjami Android Auto oraz CarPlay. O doznania akustyczne zatroszczy się system audio sygnowany przez Alpine, w skład którego wchodzi dziewięć głośników oraz subwoofer.  A pod maską…?

Tu panuje klasyka! Benzynowe V8 HEMI z  8-biegowym automatem. To nie będzie nudny konkurent. 5.7 lira pojemności generujące okrągłe 400 KM i 555 Nm momentu może rozpalać wyobraźnię, ale również kartę kredytową na stacji paliw. Tu w trosce o ekonomię portfela przewidziana jest wersja z instalacją gazową LPG.

Ram 1500 2019 1024 8a

Aby stać się posiadaczem luksusowej wersji Limited należy wyłożyć blisko 319 tys Brutto (259 tys netto). Jeśli ostrzymy sobie pazurki na RAM’a 1500 z 2019 roku należy wyszperać kolejne 30 tys zł netto. Auto w Polsce dostępne jest na razie u czterech dealerów, ale liczba ta może się z czasem powiększyć. Wszystko zależy od zainteresowania klientów.

Bartosz Kowalczyk
fot. RAM

Dyskusja

komentarzy

Bartek Kowalczyk

Pasjonat motoryzacji od najmłodszych lat. Lubi pogrzebać przy swoim aucie i naprawiać je samodzielnie. W testach zwraca szczególną uwagę na frajdę z jazdy oraz walory użytkowe samochodu. Z wykształcenia logistyk, traktujący dziennikarstwo motoryzacyjne jako przyjemną zabawę i rozwijanie swojego hopla. Miłośnik podróży starający się czerpać przyjemność z każdego pokonanego kilometra w swoim obecnym aucie – audi A3 Sportback. Największe marzenie motoryzacyjne – odrestaurowanie Youngtimera i podróż po zachodniej Europie.