Do salonów wkracza Skoda Octavia Scout

Skoda Octavia to jeden z najlepiej sprzedających się modeli w Polsce jak i w Europie. Obecnie w salonach sprzedaży jest dostępna IV generacja tego modelu. Zadebiutował on w listopadzie 2019 roku. Sukces każdej generacji modelu oparty był nie tylko na rozsądnie skalkulowanej cenie i największej przestronności w swojej klasy, ale również na mnogości dostępnych wersji. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego wcielenia Octavii. W salonach sprzedaży dostępne są wersje liftback, kombi czy RS. Do tego grona dołączyła właśnie uterenowiona wersja Scout.

18733 2 Octavia SCOUT 2066 REAR  1

Wersja bazująca na odmianie kombi otrzymała dodatkowe elementy chroniące dolny zderzak, nadkola i progi. Całość uzupełniają 18-calowe obręczą ze stopów lekkich ze srebrnym wykończeniem, a także reflektory główne w technologii LED Top Matrix. W kabinie zamontowano m.in. stację multimedialną z 10-calowym ekranem dotykowym i dwoma gniazdkami typu USB-C.

18730 5 OctaviaScout dashboard 1

Bazowa wersja Octavii Scout kosztuje od 119 250 złotych. Napędza ją silnik benzynowy o pojemności 1.5 l z serii TSI o mocy 150 KM, który współpracuje z manualną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach. W ofercie przewidziano również wersje diesla. Mówimy tu o silniku o pojemności 2.0 l. Rozwija on moc 200 KM. Wraz z tym silnikiem otrzymujemy  napęd na obie osie oraz 7-biegową przekładnią automatyczną DSG.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Skoda

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.